خبر

مبارزه با فساد اعتماد عمومی را تقویت می‌کند- اخبار همدان – اخبار استانها تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدرضا عدالتخواه پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان همدان با بیان اینکه  باید زمینه‌ها و بسترهای جرم‌زا شناسایی شده و نهادهای نظارتی به وظایف قانونی و مسئولیت خویش اشراف داشته باشند، اظهار داشت: برای شناسایی و مقابله با زمینه های ایجاد فساد در جامعه  اساس با مسئولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان کارگروه شناسائی عوامل فسادزا تشکیل شده است.

 وی با اشاه به اینکه مدیران نهادهای نظارتی باید افرادی کارآمد و پیگیر با روحیه مسئولیت‌پذیری باشند، گفت: در این صورت است مجرمان عرصه‌ای برای ارتکاب جرم در جامعه پیدا نمی‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان همدان با تأکید براینکه باید مدیران نهاد‌های نظارتی استان انسجام و تبادل اطلاعات بالایی داشته باشند، عنوان کرد: این اقدام مانع از حبس اطلاعات و بروز فساد می‌شود بنابراین باید از سوی مدیران مورد توجه قرار گیرد.

وی  آگاه‌سازی، اشراف اطلاعاتی و جرم‌شناسی را از جمله ویژگی‌های مهم تمامی دستگاه‌های نظارتی برشمرد و مطرح کرد: جوان گرایی، شناسایی و  توجه به گزینش و جذب مدیران متعهد و توانمند با روحیه جهادی و انقلابی  مهمترین رویکرد و مؤلفه پیشگیری از فساد  است.

عدالتخواه با تشریح وضعیت استان در بحث مبارزه با فساد تصریح کرد: امیدوارم  با برنامه ریزی صحیح ریشه فساد خشکانده شود تا اینگونه اعتماد عمومی تقویت شود.

عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان نیز در این جلسه با تشریح سند جامع پیشگیری از وقوع جرم بیان کرد:  با توجه به تعدد و تکثر دستگاه‌های نظارتی وقوع جرم یا تخلف در دستگاه‌های دولتی یا عمومی حاکی از عدم ایفاء صحیح نقش این نهادها در راستای نظارت و کنترل و پیشگیری از وقوع جرم است که با تعامل و همکاری این دستگاهها بایستی نسبت به رفع خلاهای موجود اقدام شود.

انتهای پیام/742/ش

.

مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن