خانه | استان همدان | از بخت خفته مجری تا تأمین جهیزیه مدیرعامل

از بخت خفته مجری تا تأمین جهیزیه مدیرعامل

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، همایش روز خبرنگار با حضور جامعه خبری استان همدان در حالی برگزار شد که خانواده شهید خبرنگار محمود صارمی به عنوان مهمان ویژه جشن روز خبرنگار در آن حضور داشتند.

در ابتدای مراسم خیر مقدم اصلی برنامه را مهرداد حمزه مدیرعامل خانه مطبوعات ستان گفت که در جوانی این روزها پدر رسانه همدان است که به واسطه نقش پدرانه‌اش از کمی‌ها و کاستی‌ها چشم بپوشیم.

او نخستین تشکر ویژه را نثار همراهی استاندار همدان کرد. دومین قدردانی این سخنران به آیت الله شعبانی برای کلام شیوایش در مورد اهمیت خبرنگاری در برنامه‌های مختلف هفته خبرنگار و سومین تشکر به همراهی همه برگزارکنندگان مراسم روز خبرنگار اختصاص داشت.

 حمزه سخنان خود را با طرح این سئوال که “چگونه خبرنگاری باید باشد” آغاز کرد و از تلاش‌هایش برای سربلندی مطبوعات و اصحاب رسانه و علاقمندی‌اش به تک تک افراد فعال در این حوزه گفت و سپس از تعدادی از همکاران این حوزه نام بردو از اینکه سهوا نتوانسته نام همه را ببرد عذرخواهی کرد.

در ادامه کلیپی از صحبت‌های اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات شامل تبریک آنها به مناسبت روز خبرنگار و تعریفشان از خبرنگاری، برگزاری بیش از ۳۰ جلسه هیات مدیره و اقدامات انجام شده به تفکیک حوزه فعالیت‌شان برای جامعه خبری گفتند تا بلکه تلاش کنند از کسالت سخنرانی‌های پشت سر هم این مراسم در سالهای گذشته بکاهند.

احمدرضا احسانی مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان که برای اولین سال بود به عنوان متولی فرهنگ و هنر در همایش رسمی روز خبرنگار سخن می‌گفت از مظلومیت، خستگی‌ناپذیری، خلاقیت، فرهیختگی، از خودگذشتگی و آگاهی‌بخشی قشر خبرنگار و نقش حمایت‌گری اداره کل فرهنگ و ارشاد از جامعه خبری سخن به میان آورد و خبرهای خوبی از پروژه‌های در حال انجام حوزه فرهنگ و هنر ارائه کرد.

کلیپ بعدی به دیدار اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات با استاندار، مراسم پیاده روی، مسابقات ورزشی هفته خبرنگار تا با یادآوری این موضوع که چقدر این کنار هم بودن ها زیباست، لبخند را به چهره های حضار بیاورد.

عطا شعبانی با خواندن متن طنز خود با عنوان به نام خدا موضوع انشا “خبرنگاری چگونه شغلی است” از گفته ها و ناگفته‌های خبرنگاری برای آنانی سخن گفت که در یک هفته عزیز می‌شوند، از بدعهدی مسئولان به قولهایش گفت و تاخیرهای یک تا دو ساعته برگزاری برنامه و تعطیلی کار و زندگی برای پوشش برنامه‌ها، انتشار گلایه‌‌های اصناف و تعجب از زنده بودن خود بدون حقوق و مزایا و پاداش،

وی از خبرنگارانی گفت که با یک “ف” مسئولان تا فرحزاد می‌روند، او از خبرنگاران به عنوان فدائیان بلندگوهای خش‌دار، شیفتگان پیاده کردن لهجه‌های غریب، دیوانگان آمار طولانی یاد کرد.

مرضیه بختیاری نفر نماینده بانوان خبرنگار برنامه‌های رفاهی و تفریحی، نیم‌نگاهی به پست‌های مدیریتی، درخواست تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران همدان به عنوان نظام صنفی قدرتمند، ارائه تعریف دقیق از خبرنگاری، رتبه بندی خبرنگاران را خواستار شد.

در جایی که بیشتر مباحث به دغدغه‌های خبرنگاری اختصاص داشت پخش کلیپی از عکس‌های گردآوری با عنوان “سیل بهار از نگاه عکاسان همدان” دیگر بار نگاه ما را بیش از پیش متوجه زحمات ارزشمند جامعه عکاسی توانمند استان همدان کرد.

سردار فارسی به نمایندگی از آقایان خبرنگار، حرفه‌ای شدن مسئولان در بیان نقش خبرنگاران در تنویر افکار عمومی، بازوی توانمند مدیران اجرایی و مهندسی فرهنگی جامعه گفت و یادآور شد کارکرد رسانه‌های نوشتاری در برابر رسانه های دیجیتال متفاوت شده است.

شناسنامه دار شدن خبرنگاران و پایش جامعه خبرنگاری، برخورداری از اهلیت مالی و توانمندی حرفه‌ای افراد دریافت‌کننده مجوز، اشراف به قانون مطبوعات، گله‌مندی از حضور افراد غیر خبرنگار در نشست‌های خبری از دیگر موارد مطرح شده توسط این خبرنگار بود.

وی خطاب به روابط عمومی به اندک بودن مبالغ حمایتی از رسانه‌ها و تاخیر در پرداخت نشدن مطالبات رسانه ها اشاره کرد و از کارآمد نبودن مسئولان روابط عمومی برخی ادارات استان انتقاد کرد.

بیان شدن این همه دغدغه در آیین روز خبرنگار به پاسخی از سوی بالاترین مقام اجرایی استان نیاز داشت و در این راستا استاندار همچون سخنرانی مرسوم از اثرگذاری رسانه، جریان آزاد خبر و نقد سازنده و پیشبرنده گفت تا به الزام دستگاه‌ها به برگزاری نشست‌های خبری و تورهای رسانه‌ای و وظیفه‌مند کردن دستگاه‌ها برای بهره گیری از رسانه ها برای انعکاس شایسته اقدامات دستگاه‌های رسید؛ بعد هم گریزی به سفارش همیشگی خود مبنی بر پرهیز از انتخاب تیترهای منفی از سوی رسانه‌ها زد.

در ادامه مراسم استاندار با حضور در جایگاه خانواده شهید صارمی که میهمان امروز خبرنگاران همدان بودند با اهدای هدایایی از جمله تصویر ثبت شده از این شهید بزرگوار این حضور را مایه مباهات استان همدان دانست.

قدردانی از محسن حاتمی بازنشسته رسانه، نرگس باستان حافظ کل قرآن کریم، علی سهرابی مقام دوم نشریات و رسانه ای مجازی روستا بخش دیگر این برنامه بود.

در ادامه زوجهای جوان که به تازگی ازدواج کردند و خبرنگاران مولف تجلیل شدند؛ استاندار از اختصاص هدیه یک‌میلیون تومانی به زوج‌های جوان و از قول های استاندار پیشین و خودش برای ازدواج مجری برنامه و مدیرعامل خانه مطبوعات گفت و اظهار کرد: من هم سر وعده آقای نیکبخت استاندار پیشین استان هستم که اگر آقای حمزه ازدواج کند علاوه بر هدیه ازدواج، جهیزیه او را نیز تأمین خواهم کرد.

این حرف باعث خنده حضار و تشویق آنها شد که مجری برنامه به مزاح گفت: آقای نیکبخت انگشت روی هر مجردی گذاشته، بخت او بسته شده است.

در ادامه رسانه های برتر از حوزه اخبار ۴۰ سالگی انقلاب تجلیل شدند که پنج رسانه همدان پیام، هگمتانه، خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر و نشریه آوای ملایر مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه با نظرسنجی از اهالی رسانه روابط عمومی‌های برتر تجلیل شدند که نام مسوولان روابط عمومی شرکت سیاحتی علیصدر، ورزش و جوانان، شرکت توزیع برق، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل اقتصاد و دارایی به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

مشاهده در سايت منبع خبر

همچنین ببینید

پیش‌بینی خرید ۹۵ هزار تن گندم از کشاورزان رزن و درگزین

به گزارش صبح رزن،رضا وثاقتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن با بیان اینکه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.