خانه | استان همدان | حساسیت حمایت از تولید برای برخی جا نیفتاده است/ چرا باید کاری کنید وزیر از عملکرد ما عذرخواهی کند؟

حساسیت حمایت از تولید برای برخی جا نیفتاده است/ چرا باید کاری کنید وزیر از عملکرد ما عذرخواهی کند؟

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان با بررسی هفت واحد تولیدی دارای مشکل برگزار و برای رفع مشکل این واحد‌های مصوباتی ارائه شد.

در این جلسه مشکلات واحد‌های تولیدی قطعه‌سازان سینا، سنگ پالس، کاویان پودر اسدآباد، چاپخانه پیام رسانه و کارخانه تولید نبات و قند و… بررسی و مصوباتی برای رفع مشکل آنها تصویب شد.

واحد تولیدی «قطعه‌سازان سینا» از دولت ۱۴ میلیارد تومان طلب دارد اما دو بانک هم از این واحد طلب دارند و اکنون برای انعقاد قرارداد جدید با مشکل مواجه شده است.

استاندار همدان در رابطه با رفع مشکل این واحد تولیدی با بیان اینکه هر واحدی که اعلام ورشکستگی کند هیچ کس حاضر به بستن قرارداد با آن نیست اظهار کرد: باید تصمیمی بگیریم مشکل شرکت «قطعه‌سازان سینا» حل شوند و دو بانک باید برای استمهال همکاری کنند.

سیدسعید شاهرخی به اشاره به اینکه بانک سپه با طلب خود را نرخ قبلی استمهال می‌کند خطاب به مدیر این واحد تولیدی افزود: به بانک ملی تقاضای تسهیلات جدید بدهید تا بانک به اندازه مطالبات شما تسهیلات پرداخت کند.

در ادامه مشکل واحد تولیدی «سنگ پالس» مورد بررسی قرار گرفت، این واحد تولیدی یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار یورو تسهیلات گرفته و در سه مرحله بخشی از تسهیلات را باز پرداخت داشته است و در اوایل ۲۲۰ هزار یورو پرداخت کرده است.

استاندار با بیان اینکه در رابطه با این واحد به محض ابلاغ آیین نامه جدید برابر آن نسبت به تسویه حساب باقی مانده اقدام کنند ادامه داد: با این سیستمی که جلسه اداره می‌شود کار ما پیش نمی‌رود هر تقاضایی به دبیرخانه می‌آید باید روی آن کار کارشناسی انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در ستاد تسهیل نه قانون وضع می‌کنیم و نه برخلاف قوانین عمل می‌کنیم ادامه داد: البته باید برای اجرای قانون باید از راه‌های تسهیل‌گر استفاده کنیم.

شاهرخی با تاکید بر اینکه همه پرونده‌ها پیش از طرح در ستاد تسهیل باید در کمیته کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد بیان کرد: اگر بخواهیم تصمیم منجر به اجرا بگیریم باید کار کارشناسی انجام دهیم و برای حل مشکلات راهکار‌هایی پیدا کنیم.

واحد تولیدی «کاویان پودر» اسدآباد سومین واحدی بود که مشکل آن مورد بررسی قرار گرفت، این واحد ۱۲۷ نفر شغل ایجاد کرده اما اکنون طرح توسعه واحد به دلیل نزدیکی به یک واحد دامداری و یک واحد ذرت خشک‌کنی متروکه بلاتکلیف مانده و نظام مهندسی کشاورزی با اجرای طرح موافقت نمی‌کند.

استاندار با اشاره به اینکه در رابطه با مشکل واحد تولیدی «کاویان پودر» من از این شرایط جهاد تعجب می‌کنم اظهار کرد: باید حساسیت حمایت از تولید داشته باشیم اما متاسفانه این موضوع برای برخی جا نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی در رزن از مردم بابت عملکرد امور اراضی کشاورزی عذرخواهی کرد تصریح کرد: ساخت سردخانه اصلا نیازی به تغییر کاربری ندارد اما برخی محکم ایستاده و می‌گویند باید تغییر کاربری داده شود، چرا باید کاری کنید که وزیر از عملکرد ما عذرخواهی کند؟

شاهرخی در ادامه با بیان اینکه واحد کاویان پودر باید مطابق مجوز‌های قبلی کار کند افزود: باید به طریقی مشکل این واحد حل شود، باید راهکار لازم را پیدا کنید.

واحد تولیدی چاپ و بسته‌بندی «پیام رسانه» که تولیدکننده دفاتر مدرسه است دیگر واحدی بود که مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفت، با توجه به اینکه غرب کشور نیاز به ۵ میلیون دفتر مدرسه دارد و ۲۵ درصد نیاز غرب کشور را تامین می‌کند، اما امسال به خاطر گران شدن کاغذ یک جلد هم تولید نکرده است.

این واحد خواستار کمک برای تولید حدود ۵۰۰ هزار جلد دفتر شد و تقاضای دریافت وام فوری به مبلغ ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان و کمک یک بانک برای واردات کاغذ را داشت.

در این جلسه همچنین مشکل دو واحد تولیدی نبات و یک مرغداری ۳۰ هزار قطعه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

مشاهده در سايت منبع خبر

همچنین ببینید

کاهش ۶۷ درصدی تصادفات برون‌شهری در رزن

علی زنگنه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن یکی از وظایف اصلی پلیس را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.