خانه | استان همدان | تشکیل پرونده الکترونیک بیماران مزمن در رزن

تشکیل پرونده الکترونیک بیماران مزمن در رزن

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش صبح رزن،علیرضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه امسال سال دوم بهره‌برداری از درمانگاه تامین اجتماعی رزن است اظهار کرد: شرایط فیزیکی و ساختمانی این درمانگاه به‌روز و طبق استانداردهاست که در زمینی به وسعت ۵ هزار و زیربنای ۲ هزار و ۵۸ مترمربع ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این درمانگاه شامل چهار طبقه است که هفت اتاق پزشک، واحد تزریقات، واحد داروخانه، پذیرش و نگهبانی دارد گفت: ارائه خدمات درمانی وسیع به ویژه در حد تخصصی برای این مرکز پیش‌‌بینی شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه درمانگاه تامین اجتماعی رزن یک درمانگاه عمومی است اما سیستم تعریف شده برای آن تخصصی است افزود: اتاق احیا، اتاق عمل سرپایی، واحد اداری، سالن اجتماعات، سالن سرور، آزمایشگاه مجهز، واحد دندانپزشکی و… در این درمانگاه فعال است که به تخصصی شدن آن کمک می‌کند.

وی از اختصاص ۹ میلیارد تومان برای ساخت سازه درمانگاه شهرستان رزن خبر داد و خاطرنشان کرد: تجهیزات به کار رفته در این مرکز به‌روز بوده و سعی ما بر استفاده از بهترین برندها و ساخت کشور بوده است.

صفری با اشاره به اینکه خدمات پزشک عمومی، دندانپزشکی، مامایی، تزریقات، آزمایشگاه و داروخانه ارائه می‌شود گفت: خدمات دندانپزشکی این مرکز شامل جرمگیری، ترمیم، کشیدن و آموزش بهداشت دهان و دندان و خدمات پزشک عمومی درمان بیماران و تشکیل پرونده‌های بیماران مزمن و تامین داروی آنهاست.

وی با بیان اینکه به بیماران مزمن شامل مبتلایان به فشار خون، دیابت و بیماران اعصاب و روان و قلبی و عروقی خدمات تخصصی ارائه می‌شود افزود: برای این بیماران پرونده الکترونیک تشکیل شده که به صورت ماهانه تحت نظر و درمان هستند و در صورت نیاز نیز به متخصصان مراجعه می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان بیان کرد: نوبت‌گیری از متخصصان برای این بیماران در بیمارستان تامین اجتماعی همدان انجام می‌شود تا خدمات درمانی رایگان دریافت کنند.

انتهای پیام

مشاهده در سايت منبع خبر