سرخط خبرها
خانه | استان همدان | فعالیت ۲۵۹ کانون فرهنگی و هنری مساجد در روستاهای همدان

فعالیت ۲۵۹ کانون فرهنگی و هنری مساجد در روستاهای همدان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش صبح رزن به نقل از ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا ناهیدی فر سه شنبه ۱۱ تیر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در سال قمری یکم تا یازدهم ذی القعده به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است، افزود: شعارمحوری دهه کرامت خدمت کریمانه و شعار اختصاصی آن در سال ۹۸ مهربانی به رسم اهل بیت(ع) است.

وی رجوع به اخلاق اهل بیت(ع) به ویژه کرامت آنها را از نسخه های اصلی رفع مشکلات اقتصادی و آسیب های اجتماعی دانست و ادامه داد: والدین باید از معصومین الگوگیری کنند و مباحث اصلی خانواده به بازنگری اساسی نیاز دارد همچنین باید در بحث ارتباطات مردمی در جوامع و احترام و کرامت همسایه و همکار به رفتار اهل بیت توجه شود.

ناهیدی فر با بیان اینکه جشن های دهه کرامت علاوه بر افزایش نشاط معنوی مردم باید به منظور ترویج و الگودهی به آنها از زندگی کریمانه اهل بیت(ع) برگزار شوند، اضافه کرد:هر کدام از ایام دهه کرامت با توجه به مناسبت آنها به ترتیب از سیزدهم تیر که مصادف با ولادت حضرت معصومه (س)است تا بیست و سوم تیر، به نام های حضرت فاطمه(س) جلوه کرامت و مهربانی، در شادی اهل بیت شاد باشیم، خدمت به مردم، لذت روحی و نشاط معنوی، رونق تولید، شادی و امید، امامزادگان ذخایر معنوی جامعه، شاهچراغ جلوه مودت و مقاومت، مساجد پایگاه ترویج مشارکت اجتماعی، شهدا الگوی جوانان در تحقق گام دوم انقلاب، عفاف و حجاب گوهر خانواده مهدوی، تشکل های مردمی پرچمدار خدمت کریمانه و امام رضا(ع) جلوه رأفت و محور وحدت نامگذاری شده است.

وی برگزاری جشن شاد و آموزنده دختران آفتاب با سخنرانی امام جمعه همدان و کارشناس دینی با موضوع تربیت دختران، اختتامیه جشنواره استانی عروسک قشنگ من با محوریت عفاف و حجاب، پخش انیمیشن رضوی با عنوان در مسیر باران در سالن سینمای مجتمع آوینی برای اعضای کانون مساجد، برگزاری مجموعه جشن های “در شادی اهل بیت شاد باشیم” در ۱۶ کانون و مسجد مزین به نام کریمان اهل بیت(ع)، ۶۰ ویژه برنامه و جشن مردمی با همکاری کانون فرهنگی و هنری مساجد، پخش همزمان صلوات خاصه امام رضا(ع) از تربیون مساجد در ساعت ۸ صبح روز میلاد ایشان و برپایی ایستگاه های صلواتی و فرهنگی را از برنامه های شاخص کانون فرهنگی و هنری مساجد در دهه کرامت برشمرد.

ناهیدی فر با بیان اینکه طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانی بچه های مسجد امسال با شعار اخلاق، نشاط و معنویت در استان اجرایی می شود، گفت: در سالجاری ۶ محور اصلی قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی برای چهارچوب بندی فعالیت های تابستانی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه طرح بچه های مسجد از یکم تیرماه به طور همزمان در همدان، بهار، اسدآباد، رزن، نهاوند و تویسرکان آغاز شده و در شهرستان های باقیمانده طی چند روز آینده اجرایی می شود، عنوان کرد: امسال تبلیغات محیطی به عنوان ابزار اصلی اطلاع رسانی برنامه های اوقات فراغت تعیین شده که در ۱۵ نقطه اصلی و مرکزی شهر همدان و میادین مرکزی شهرستان ها با نصب بنر های متحد الشکل و پخش تیزر تبلیغی بچه های مسجد از طریق شبکه استانی تبلیغات و اطلاع رسانی طرح تابستانی مساجد انجام شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان با بیان اینکه کانون های برگزیده و برتراستان از بسته حمایتی دبیرخانه بهره مند می شوند، افزود: با توجه به وظیفه ستادی دبیرخانه برای تسهیل فعالیت های تابستانی تفاهم نامه هایی با اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان و مجموعه های سیاحتی سطح شهرستان تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه ۵۲۳ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۲۵۹ کانون فرهنگی در روستا ها فعال هستند، اضافه کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر در سامانه اطلاعاتی بچه های مسجد ثبت نام کرده اند.

ناهیدی فر با بیان اینکه در نیمه دوم سال ۹۸ تعداد کانون های فرهنگی مساجد به ویژه در مناطق روستایی افزایش خواهد یافت، عنوان کرد: نام دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان به ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان تغییر پیدا کرد.

مشاهده در سايت منبع خبر

همچنین ببینید

بسیج، پرچم‌دار نهضت ملی شدن فضای مجازی است/ مسئولین امر در تکمیل روشنگری‌های فعالان فضای مجازی در فتنه‌های اخیر به وظیفه انقلابی خود عمل کنند

بهگزارش صبح رزن به نقل از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.