خانه | خبر | بیش از ۸۵ میلیارد تومان وام اشتغال به جوانان پرداخت می‌شود

بیش از ۸۵ میلیارد تومان وام اشتغال به جوانان پرداخت می‌شود

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

امیرحسین آل اسحاق مدیر کل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: وزارت جوانان در دو بخش در حوزه اشتغال وارد می شود.

وی با بیان اینکه درحوزه تسهیلات ارزان قیمت در دو بخش شهری و روستایی فعالیت داریم، گفت: در بخش شهری با تسهیلات ۴ درصد صندوق کارآفرینی امید تسهیلات ارائه می دهد و در بخش روستایی بانک رسالت ما را همراهی می‌کند.

آل اسحاق افزود: ارائه تسهیلات اشتغال به جوانان ۷ مرحله دارد که بعد از تشخیص و آموزش، مواد اولیه در اختیار آن‌ها می‌گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت جوانان برای حمایت از اشتغال مشارکت با مجموعه‌های دانشگاهی، جهاد دانشگاهی، مراکز رشد، خلاقیت و نو آوری را در دستور کار دارد، ادامه داد: مامتولی اصل اشتغال نیستیم چرا که وزارت جوانان به عنوان بخشی از دولت می‌تواندپیگیر مطالبات باشد.

مدیر کل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان گفت: ۱۴۰ میلیارد تومان مجموع اعتباری است که به اشتغال جوانان تخصیص داده است و از این میزان تاکنون بیش از ۸۵ میلیارد تومان برای اشتغال جوانان پرداخت شده است.

آل اسحاق ادامه داد: تقریبا بازه زمانی تأیید طرح تا پرداخت وام تسهیلاتی طولانی است، چراکه بخش کوچکی ازآن مربوط به بانک‌ها و وزارت جوانان است.

وی با بیان اینکه در این زمینه گرفتن مجوز از سایر دستگاه‌ها و.. زمان بر است، گفت: در طرح‌های توسعه‌ای این مشکلات وجود ندارد چرا که اشتغال از قبل وجود داشته است و پرداخت وام به آسانی صورت می‌گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مشاهده در سايت منبع خبر

همچنین ببینید

مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد آرتحال آیت‌الله آخوند برگزار می‌شود

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، مراسم بزرگداشت چهل و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.