سرخط خبرها
خانه | استانها > قم | تحول علوم انسانی در دانشگاه‌ها جدی‌تر گرفته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تحول علوم انسانی در دانشگاه‌ها جدی‌تر گرفته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی ظهر سه‌شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در مؤسسه امام صادق (ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه تبادل افکار در جامعه موجب نورانیت و اثرات زیادی می‌شود، اظهار کرد: در چنین شرایط حساسی در جامعه، پذیرش این مقام مسئولیت زاست، چرا که دانشجویان امانت‌های الهی هستند و باید مراقب آنان باشید.

وی ادامه داد: اثرپذیری دانشجویان در دانشگاه‌ها بسیار زیاد است و این مهم باید مورد مطالعه و بررسی باشد تا در راستای فرهنگ اسلامی تربیت شوند.

این مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید تعداد دانشجویان متناسب با نیازهای کشور باشد، چرا که بیش از نیاز مشکلاتی ایجاد می‌شود، افزود: رشته‌های دانشگاهی کاربردی شوند تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوند.

وی با تأکید بر اینکه آئین‌نامه حجاب و موازین شرعی در دانشگاه‌ها جدی‌تر گرفته شود، تصریح کرد: حجاب دچار افول شده و با توجه به اینکه نیمی از دانشجویان در علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند باید اسلامی سازی و تحول در علوم انسانی مورد توجه باشد.

آیت الله سبحانی ادامه داد: مسائل متناقض با موازین اسلامی شناسایی شده و با آن‌ها مقابله شود؛ برای نمونه خواندن نظریه داروین زیبنده کشور اسلامی نیست و باید در این زمینه فکری اندیشیده شود.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: پایان‌نامه‌ها باید ناظر به حل مشکلات داخلی کشور باشند و اساتید متدین و متخلق در کنار مراتب علمی آنان در دانشگاه‌ها جذب شوند؛ چرا که مسئولیت تربیت دانشجو را بر عهده دارند.‌

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

بسیج، پرچم‌دار نهضت ملی شدن فضای مجازی است/ مسئولین امر در تکمیل روشنگری‌های فعالان فضای مجازی در فتنه‌های اخیر به وظیفه انقلابی خود عمل کنند

بهگزارش صبح رزن به نقل از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.