سرخط خبرها
خانه | خبر | اقتصادي | بانک و تسهیلات | ‏”مینی ورد”؛ کلیدی ترین پروژه ملی ملایر در جذب گردشگر ‏

‏”مینی ورد”؛ کلیدی ترین پروژه ملی ملایر در جذب گردشگر ‏

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانیمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان با بیان اینکه کلیدی ترین و مهمترین پروژه ملی ملایر در زمینه جذب اعبتار ملی “مینی ورد” و بام ملایر است، گفت: این پروژه در سطح کشور بی نظیر است و نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم دارد.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمود رضا عراقي عصر دوشنبه ۲۷ خرداد ماه در نشست بررسی مسائل و چشم اندازهای توسعه شهرستان ملایر که با فرماندار ویژه ملایر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری و شماری دیگر از مسئولین ارشد استانی و شهرستانی برگزار شد، افزود: در این پروژه عظیم ابداع شده که متأسفانه به عالت نبود اعتبارت کافی نیمه تمام باقی مانده، اکثر المان های تاریخی دنیا در حال ساخت است.
وی با اشاره به اینکه استاندار همدان پیگیر اتمام این پروژه ملی است، بر لزوم جذب سرمایه گذار  برای تکمیل شدن بخش های مختلف 
“مینی ورد” ملایر 
تأکید کرد.
عراقی با بیان اینکه مجدانه پیگیر اتمام و تکمیل شدن راه آهن ملایر هستیم، ادامه داد: این پروژه نقش مهمی در تسهیل شدن رفت و آمد مسافران و رونق گردشگری در استان همدان دارد.
وی با تأکید بر اینکه تمام پروژ های ما باید توجیه اقتصادی داشته باشد، اظهارکرد: ملایر، در توسعه استان همدان و کشور نقش کلیدی دارد و دروازه غرب کشور محسوب می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان وج.ود برندهای شهر جهانی انگور و شهر ملی مبل و منبت ملایر را امتیاز بزرگ برای توسعه همه جانبه این شهرستان دانست و گفت: لالجین با ۱۵ هزار نفر جمعیت برای ثبت جهانی سفال زحمات فراوانی کشید و موفق شد.
عراقی به وجود زیرساخت های مختلف در ملایر اشاره و تصریح کرد: همه دستگاه های اجرائی موظفند تا زمینه ثبت جهان ی شدن منبت ملایر را فراهم سازند.
وی از تخصیص اعتبارات خوب به استان همدان در زمینه بازسازی خسارت ناشی از سیلاب های اخیر خبر داد و افزود: سهمیه شهرستان ملایر معین شده و در اسرع وقت به شهرستان تزریق می شود.
عراقی در بخش دیگری از سخنان خود  با تأکید بر اینکه هیچ دستگاهی حق ندارد با دور زدن قانون و بدون أخذ پروانه ساختمانی، اقدام به ساخت وساز جدید کند، افزود: ریز اعتبارات واریز شده به حساب شهرداری های کوچک باید به فرمانداری ها اعلام شود.

برگزاری جشن جهانی شدن انگور ملایر نیازمند ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار
معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر باد اشاره به ثبت جهانی شدن انگور ملایر در سازمان فائو، گفت: حداقل میزان اعتبار برای برگزاری این جشن ۵۰۰ میلیون تومان تخمین زده شده است.
قدرت اله ولدی با بیان اینکه باید جشن فاخر ثبت جهانی شدن انگور ملایر برگزار شد و نماینده فائو در این جشن حضور بیاید تا رسماً گواهی ثبت جهانی به ملایر اعطا شود، خواستار حمایت مالی استانداری همدان و سازمان جهاد کشاورزی همدان به عنوان متولی این امر شد.
وی مشکلات سامانه سینما و أخذ تعهد ارزی و مسشکلات عدیده صادرکنندگان کشمش ملایر را مطرح کرد و افزود: اگر این موضوع رفع نشود قطعا ً در ۳ ماهه آینده به مشکل جدی برخورد می کنیم.
فرماندار ویژه ملایر کمبود اعتبار در زمینه داربستی کدن باغات انگور ملایر و اجرای طرح فرااز، لزوم توسعه کشت های گلخانه ای، عدم تخصیص اعتبار در زمینه تسهیلات بانکی و نهاده های دامی به دامداران سنتی و پائین بودن یارانه سامانه آبیاری کم فشار و بارانی را از جمله مشکلات موجود در بخش کشاورزی ملایر عنوان کرد.
ولدی با اشاره به شناسائی ۱۸ نقطه نیازمند روکش آسفالت در سطح این شهرستان ادامه داد: ملایر در شرایط بروز بحران با کمبود تجهیزات و امکانات مواجه است که انتظار داریم با حمایت استانداری این نیازها برطرف شود.
وی تصریح کرد: برای مدیریت بحران نیازمند خریداری کردن بیل زنجیره ای، جرثقیل ۶۰ تنی، لودر و گریدل، چند دستگاه بابکت و لوله های فلزی به قطر هزار میلی متر هستیم.
معاون استاندار همدان مشکلات و کمبودهای موجود در شهرداری های ملایر، زنگنه، سامن، جوکار و اسلام شهر آق گل را مطرح کرد و گفت: تأمین تجهیزات آتش نشانی، تأمین نیروی انسانی لازم، لزوم تهیه عکس های هوایی و تبدیل آن به نقشه برای شهرها، تجهیز این شهداری ها به ماشین آلات عمرانی و تأمین قیر لازم، از جملعه مطالبات ما در این حوزه است.
ولدی بحث ثبت جهانی منبت ملایر را مطرح کرد و گفت: کارشناسان سازمان میراث فرهنگی برای تحقق این مهم ۷ بند را برای ما تعریف کرده اند که انتظار می رود همه دستگاه های اجرائی پای کار باشند.
وی به لزوم راه اندازی و تقدیت بازارچه دائمی، ایجاد موزه و گالری دائمی، ارتقای کیفیت محصولات دست ساز، حمایت از تشکل های غیردولتی، نامگذاری خیابان، لبلوار و یا میدانی به نام “منبت ملایر”، نوآوری و خلاقیت و ثبت نشانه های جغرافیایی و ملی در این راستا و فضاسازی مناسب به عنوان شهر جهانی منبت تأکید کرد.
وی همچنین با بیان اینکه برای مرمت و احیای سکونتگاه زیرزمینی سامن نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم، گفت: تأمین اعتبار برای مرمت خانه تاریخی منصوری و یخچال میرفتاح و رفع مشکل بیمه هنرمندان از دیگر مطالبات ملایری ها از ارشد استانداری همدان است.

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

ما به کنار رفتن بولتون قانع نیستیم، روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه کنیم/ تلاش دشمن برای محاصره اقتصادی و فرهنگی کشور/ لزوم تشکیل جبهه قدرتمند انقلاب در فضای سایبری

به نقل از عصر همدان؛ محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین افتتاحیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.