سرخط خبرها
خانه | خبر | اقتصادي | بانک و تسهیلات | درخواست آفریقای جنوبی برای به رسمیت شناختن دانشگاه‌های این کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

درخواست آفریقای جنوبی برای به رسمیت شناختن دانشگاه‌های این کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، عطا اله کوهیان با قالب جپی، مدیر کل بین الملل وزارت آموزش عالی افریقای جنوبی دیدار کرد.

کوهیان گفت: آفریقای جنوبی، یکی از کشورهای هدف توسعه تعاملات علمی بین المللی وزارت علوم است و ما مایل به تقویت و توسعه همکاری های دوجانبه در آینده هستیم.

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی افزود: تمایل داریم در ادامه فعالیت های مشترک قبلی، همکاری برای انجام طرح های مشترک تحقیقاتی را ادامه دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت دانشگاه های ایران، بر آمادگی دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی برای تبادل استاد در دوره های کوتاه مدت فرصت مطالعاتی و دانش افزایی تاکید کرد.

کوهیان افزود: دانشگاه الزهرا (س) در ایران، دانشگاهی است که مختص زنان است و می توانیم به زنان در دانشگاه مختص زنان، آموزش بدهیم.

عبدالحمید علیزاده، در این دیدار از آمادگی وزارت علوم برای اعطای ۱۰ بورس به اتباع آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: بورس ها در دو رده الف و ب داده می شود ضمن آنکه دانشجویان می توانند با پرداخت شهریه در دانشگاه های ایران تحصیل کنند.

مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم افزود: در حال حاضر حدود ۴۰ هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاههای ایران تحصیل می کنند و ما به دنبال افزایش تعداد دانشجویان در آینده هستیم.

وی تاکید کرد: اگر اتباع آفریقای جنوبی علاقه مند به تحصیل در رشته های زبان و ادبیات فارسی، اسلام شناسی و مطالعات ایران باشند، ما به آنان بورسیه نوع الف اعطا خواهیم کرد که از همه مزایا و تسهیلات بورس های اعطایی بهره مند می شوند.

قالب جپی تهران گفت: ترجیح ما تبادل دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی است. همچنین از برگزاری سمینار مشترک استادان دانشگاه های دو کشو به منظور آشنایی با ظرفیت های علمی استقبال می کنیم.

مدیر کل بین الملل وزارت آموزش عالی آفریقای جنوبی افزود: ارزیابی و به رسمیت شناختن دانشگاه های آفریقای جنوبی یکی دیگر از خواسته های ما در این سفر است.

وی خواهان استفاده از تجربیات ایران در حوزه تربیت معلم و به کارگیری نیروهای جوان در دانشگاه‌ها نیز شد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

بسیج، پرچم‌دار نهضت ملی شدن فضای مجازی است/ مسئولین امر در تکمیل روشنگری‌های فعالان فضای مجازی در فتنه‌های اخیر به وظیفه انقلابی خود عمل کنند

بهگزارش صبح رزن به نقل از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.