سرخط خبرها
خانه | خبر | اقتصادي | بانک و تسهیلات | ابلاغ ۴۸۰ میلیارد تومان برای تأمین مسکن زوجهای جوان در روستاهای همدان

ابلاغ ۴۸۰ میلیارد تومان برای تأمین مسکن زوجهای جوان در روستاهای همدان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در راستای نوسازی وبهسازی واحدهای فرسوده و تأمین مسکن برای زوج‌های جوان و اقشار نیازمند مسکن در سطح  روستاها خبر داد.  

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد : پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در برای نوسازی و بهسازی واحدهای فرسوده و تأمین مسکن برای زوج‌های جوان و اقشار نیازمند مسکن در سطح روستاها در قالب ۱۲ هزار فقره سهمیه و اعتباری افزون بر۴۸۰میلیارد تومان به استان ابلاغ شد . 

وی تصریح کرد: با مشخص شدن بانک‌های عامل ملی ، مسکن ، صادرات ، تجارت ، رفاه و سپه نظام بانکی به عنوان بازوی موثر و قوی در راستای رفع مشکلات مسکن می‌تواند همانند سنوات گذشته ایفای نقش داشته باشد که امیدواریم با توجه به افزایش ۶۰ درصدی سقف تسهیلات بهسازی مسکن روستایی و ابلاغ ۴۰ میلیون تومان ما به ازای ساخت هر واحد توسط هیات دولت در این برهه از زمان با مشارکت حداکثری مردم ، همکاری و همراهی جامعه مهندسین استان ، سازمان نظام مهندسی ، نظام فنی روستایی و نظام اجرایی توانمند موجود در استان بتوانیم استفاده حداکثری از این برنامه در راستای تأمین مسکن روستایی داشته باشیم .

 ظفری یادآور شد: این تسهیلات در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان قابل جذب و امکان اجرایی شدن را دارد بنابراین برای جذب این تسهیلات و احداث واحدهای جدید مانند گذشته برای هر واحد نقشه ساختمانی تهیه می‌شود و طراحی و تهیه نقشه و نیز نظارت بر اجرای صحیح توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد و تمامی ضوابط و آیین نامه‌ها و مقررات ملی ساختمان در راستای طراحی نقشه و اجرای آن مانند سنوات قبل رعایت می‌شود . 

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود : سقف تسهیلات بهسازی مسکن روستایی ما به ازای ساخت یک واحد ۴۰ میلیون تومان است که با سود تسهیلات ۵ درصدی و بازپرداخت ۱۵ ساله با لحاظ زمان مشارکت مدنی معین و به بنیاد مسکن و بانکهای عامل ابلاغ شده است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

بسیج، پرچم‌دار نهضت ملی شدن فضای مجازی است/ مسئولین امر در تکمیل روشنگری‌های فعالان فضای مجازی در فتنه‌های اخیر به وظیفه انقلابی خود عمل کنند

بهگزارش صبح رزن به نقل از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.