خانه | استانها > همدان | ۳۶۴ باشگاه ورزشی در استان همدان مجوز فعالیت دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۶۴ باشگاه ورزشی در استان همدان مجوز فعالیت دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

محمدتقی رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت باشگاه‌های ورزشی استان همدان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۳۶۴ باشگاه ورزشی دارای مجوز در استان همدان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۸۵ باشگاه ورزشی در شهر همدان فعال هستند.

وی افزود: هر ماه نیز طی یک کمیسیون ۱۰ تا ۱۵ درخواست مجوز باشگاه بررسی می‌شود تا در صورت صلاحیت مجوز مربوطه صادر شود.

مسئول امور باشگاه‌های استان همدان با اشاره به پروسه دریافت مجوز باشگاه ورزشی گفت: کسی که متقاضی دریافت مجوز است باید مکانی که قرار است در آن باشگاه ورزشی افتتاح شود را به اداره کل معرفی کند که این فضا باید حداقل ۱۵۰ متر زیربنا و ۳ متر ارتفاع سقف داشته باشد.

رحیمی خاطرنشان کرد: گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد نیز از دیگر شرایط دریافت‌کننده مجوز برای باشگاه است.

وی با اشاره ملزم کردن هیئت‌های ورزشی برای معرفی مسئولان امور باشگاه ها بیان کرد: هیئت‌های ورزشی استان همدان را ملزم کرده‌ایم مسئول امور باشگاه‌های خود را هرچه سریع‌تر معرفی کنند تا ساماندهی بهتری در این زمینه داشته باشیم.

مسئول امور باشگاه‌های استان همدان عنوان کرد: به دنبال طراحی سامانه یکپارچه‌ای هستیم تا باشگاه‌های استان همدان را بهتر از گذشته ساماندهی کنیم.

رحیمی با اشاره به سرکشی از باشگاه‌های ورزشی گفت: مجوزهای باشگاه‌ها برای کسانی که ملک استیجاری دارند یک‌ساله و برای مالکان دوساله است اما متأسفانه شاهد هستیم بیش از چند سال از تاریخ مجوز یک باشگاه گذشته اما همچنان این باشگاه در حال فعالیت است.

وی افزود: باشگاه‌دارانی که از تاریخ مجوز آن‌ها گذشته باید هرچه سریع‌تر برای تمدید مجوز خود اقدام کنند در غیر این صورت حراست و بازرسی اداره کل ورزش نسبت به پلمب باشگاه اقدام خواهد کرد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد آرتحال آیت‌الله آخوند برگزار می‌شود

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، مراسم بزرگداشت چهل و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.