سرخط خبرها
خانه | خبر | مراجعه ۱۶ هزار معتاد به مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد بهزیستی استان همدان

مراجعه ۱۶ هزار معتاد به مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد بهزیستی استان همدان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی


معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان از بهره‌مندی ۱۶ هزار نفر بیمار به اعتیاد از مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد بهزیستی موجود در سطح استان خبر داد.


امیر کوکائیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در رابطه با بیمه درمان اعتیاد برای معتادین کم بضاعت، مطرح کرد: بیمه درمان اعتیاد توسط سازمان‌های بیمه گر به شکلی مستقل انجام می‌شود به طوریکه سال گذشته این سازمان‌ها با تعدادی از مراکز ترک اعتیاد تحت نظر بهزیستی به شکلی مستقل قرارداد بسته و در راستای ارائه کمک‌های درمانی به این دسته از بیماران بی بضاعت اقدام کرده‌اند.


وی بهزیستی را یک سازمان حمایتگر در زمینه افراد معتادی که توانایی مالی برای درمان خود را ندارند، دانست و بیان کرد: این اداره تا حد امکان و با توجه به بودجه‌های اختصاص داده شده در کمپ‌ها و مراکز درمانی به شیوه سرپایی به شکل یاری برگ اقدام کمک رسانی به این دسته از بیماران می‌کند به طوریکه در شیوه یاری برگ، فرد معتاد پس از مراجعه به مراکز درمانی بهزیستی مورد مشاوره قرار گرفته و بعد از شناسایی میزان توانایی مالی در اخذ خدمات درمانی، اقدام به دریافت کمک‌های مادی از سوی بهزیستی می‌کند.


کوکائیان ادامه داد: در این شیوه کمک رسانی برخی از معتادین تنها ۵۰ و یا برخی از آن‌ها ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی را از این سازمان دریافت می‌کنند.


معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان در رابطه با ارتقاء خدمات کیفی ۴۵ کمپ ترک اعتیاد، عنوان کرد: ارتقاء کیفیت خدمات باید سالیانه براساس دستور کار اجرایی سازمان بهزیستی صورت پذیرد و امسال نیز همانند سال‌های گذشته متناسب با بودجه درمانی تخصیص داده شده اقدام به ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی خواهیم کرد.


وی آگاهی رسانی و گسترش اطلاعات در حوزه پیشگیری از اعتیاد را در محیط‌های نظامی، مهدکودک‌ها، محیط‌های شهری، روستایی، حاشیه شهر و کارمندی را از وظایف بهزیستی دانست و مطرح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در این حوزه و آموزش‌های لازم متناسب با محیط‌های تحت وظیفه این سازمان از جمله اقدامات در جلوگیری و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد است.

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

بسیج، پرچم‌دار نهضت ملی شدن فضای مجازی است/ مسئولین امر در تکمیل روشنگری‌های فعالان فضای مجازی در فتنه‌های اخیر به وظیفه انقلابی خود عمل کنند

بهگزارش صبح رزن به نقل از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.