سرخط خبرها
خانه | خبر | کشف یک غار جدید در ارتفاعات بانه سر نهاوند

کشف یک غار جدید در ارتفاعات بانه سر نهاوند

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به وجود ۴۳ غار طبیعی در استان همدان تصریح کرد: هفته گذشته یک غار جدید در ارتفاعات بانه سر شهرستان نهاوند کشف شده که این غار با مساحت ۲۰۱ هکتار در صف ثبت آثار ملی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدعادل عربی چهارشنبه ۲۲ خرداد به مناسبت هفته محیط زیست در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان در سال جدید درنظر دارد تمرکز خود را بر روی مسائل مغفول مانده در این حوزه گذاشته و با مشارکت حداکثری مردم شاهد بازخورد های مثبت در این حوزه باشد.

وی در ادامه از انتقال موفقیت آمیز ۲۱ رأس بز از منطقه خانگرمز به منطقه حفاظت شده لشگری خبر داد و گفت: در روزهای پایانی سال ۹۷ و با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده موفق شدیم در راستای حفظ گونه بز منطقه حفاظت شده خانگرمز، تعداد ۱۹ بز نر و ۲ بز ماده را بدون تلفات و آسیب به منطقه حفاظت شده لشگردر برده و گامی در راستای حفظ این گونه جانوری برداریم.

وی درباره تخریب محیط زیست دشت میشان در کوهستان الوند بیان کرد: منطقه میشان در اختیار مجموعه گنجنامه بوده و در حفظ و صیانت از طبیعت منطقه آنها مسئول هستند اما اداره کل حفاظت محیط زیست استان صدور هرگونه مجوز آسیب رسان برای این منطقه اعم از احداث هتل را ممنوع اعلام کرده است.

عربی همچنین با بیان اهمیت مدیریت پیمانی در مناطق مختلف استان ادامه داد: ۹۰ درصد پسماندهای بیمارستانی و پزشکی در استان همدان بی خطرسازی شده و سپس دفع می‌شوند اما ۱۰ درصد از مراکز خصوصی و مطب ها به ویژه شهرستان ملایر با شرکت های خصوصی همکاری نکرده و خطراتی را به وجود آورده اند که باید مراجع قانونی وارد کار شوند. روزانه ۶۰۰ کیلو پسماند مراکز خصوصی در استان همدان تولید می‌شود که حجم بالایی از آن مربوط به شهرستان های همدان نهاوند و ملایر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همچنین از انتقال روزانه ۲ هزار تن نخاله ساختمانی به محل مدیریت پسماند خبر داد و گفت: طرح جمع آوری نخاله های ساختمانی از سوی این اداره کل به شهرداری ها ابلاغ شده که طی آن راننده های مشخصی برای حمل نخاله ها به اداره کل معرفی شوند و خودرو حمل نخاله برای هدایت تا محل مدیریت مجهز به سیستم جی پی اس شوند.

وی اعلام کرد: تا کنون ۲۰ کشاورز در حوزه پاکسازی زمین های کشاورزی مربوط به کشت زیر پلاستیک برای عدم پاکسازی زمین ها جریمه شده اند و اخطار پاکسازی ۵۰۰ هکتار از اراضی زرن صادر شده است.

عربی در پایان با اشاره به بررسی استقرار هزار و ۲۲ واحد اقتصادی خاطرنشان کرد: تا کنون ۲۴۰ واحد با توسعه و تغییر خط واحدهای اقتصادی به منظور حفظ محیط زیست استان مشارکت داشته اند که از این تعداد ۱۱۱ مورد به بهره برداری رسیده وبا افتتاح ۱۹ مورد مخالفت شد.

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

بسیج، پرچم‌دار نهضت ملی شدن فضای مجازی است/ مسئولین امر در تکمیل روشنگری‌های فعالان فضای مجازی در فتنه‌های اخیر به وظیفه انقلابی خود عمل کنند

بهگزارش صبح رزن به نقل از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.