خانه | خبر | سهم ۵.۹ ميليارد تومانی ملاير در کمک بلاعوض در بخش کشاورزي

سهم ۵.۹ ميليارد تومانی ملاير در کمک بلاعوض در بخش کشاورزي

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانیمعاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ملاير با اشاره به جلسه چند روز گذشته در استان همدان، گفت: ۱۶۲ ميليارد تومان کمک بلاعوض در بخش کشاورزي به استان تخصيص داده ‌شده است.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین فارسی چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه جمع دهياران شهرستان ملایر، افزود: از اين مبلغ ۵۰ درصد آن محقق شده از مبلغ محقق شده ۵.۹ ميليارد تومان سهم شهرستان ملاير است.
وی با بیان اینکه وجود دهياران يک ظرفيت و پتانسيل بزرگ براي شهرستان است که بايد از اين سرمايه انساني استفاده بهتري به عمل آيد، اظهارکرد: دهياران در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي که منجر به توسعه روستا مي‌شود فعاليت دارند و اين نشان از ظرفيت و توان بالاي اين قشر است.
فارسی با اشاره به خسارت‌هاي وارده سيل اخير، خاطرنشان کرد: در بارش‌ها و سيل اخير در شهرستان ملاير دهياران زحمات زيادي کشيدند و تلاش‌ها براي اين بود که خسارت‌ها به حداقل برسد.

وي ادامه داد: ۱۵۲ميليارد تومان تسهيلات ارزان ‌قيمت نيز براي استان ديده‌شده که ۱۲ميليارد تومان هم از اين تسهيلات براي شهرستان ملاير در نظر گرفته ‌شده است.

معاون امور عمراني فرمانداري ملايرتأکيد کرد: دهياران نظارت بيشتري برساخت و سازهاي روستايي داشته باشند و تلاش شود تا سيما، منظر و بافت سنتي روستا به‌ويژه روستاهايي که هدف گردشگري هستند به هم نخورد.

وي با اشاره به خسارت‌هاي سيل اخير در برخي روستاها، تأکيد کرد: تلاش شود تا جلوی ساخت‌ و سازهاي غيرمجاز به ‌ويژه ساخت ‌و سازهايي که در حريم رودخانه‌ها هستند، گرفته شود.

فارسی عنوان کرد: دهياران خدماتي را که دولت و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در حوزه‌هاي مختلف ارائه مي‌دهد بازگو کنند و به اطلاع مردم روستا برسانند تا ضمن ایجا امید و دل گرمی، سببب تنویر افکار عمومی و افزایش سطح آگاهی روستائیان شود.

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

افتتاح ۵ طرح كشاورزی در شهرستان‌های رزن و درگزين

محمود فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن با تبریک هفته جهاد کشاورزی اظهار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.