سرخط خبرها
خانه | خبر | اجرای فاز دوم خط انتقال مجتمع فیض آباد- سراوک

اجرای فاز دوم خط انتقال مجتمع فیض آباد- سراوک

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین از اجرای فاز دوم پروژه آبرسانی به دو روستای فیض آبا د و سراوک خبر داد و گفت: فاز دوم اجرای خط انتقال مجتمع آبرسانی فیض آباد-سراوک در حال انجام است که امیدواریم  ضمن تامین اعتبار در نیمه نخست سال جاری به اتمام برسد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، عیسی احمدی در جریان بازید از پروژه خط انتقال مجتمع فیض آباد-سراوک ضمن ارائه توضیحاتی اظهارکرد: فاز دوم پروژه مذکور، از چاه جدیدالحفر روستای فیض آباد تا مخزن هوایی روستای سراوک در حال اجراست.

وی با بیان اینکه فاز نخست این پروژه به طول ۲.۵ کیلومتر پیش از این اجرایی شده است،عنوان کرد: در فاز دوم ۴ هزارو ۵۰۰ متر لوله گذاری سایز ۲۰۰ میلیمتر و ۳ هزارو ۱۰۰ متر لوله گذاری سایز ۱۶۰ میلیمتر در حال اجراست.

احمدی همچنین با اذعان به اینکه دراین پروژه دو مخزن  ۲۰۰ و ۵۰۰ متر مکعبی ایستگاه بین راهی نیز تعبیه خواهد شد، بیان کرد: این دو مخزن به طورهمزمان ذخیره و پمپاژ آب را عهدار هستند به گونه ای که مخازن مذکور برای روستای سراوک عملیات پمپاژ و برای روستای فیض آباد ذخیره آب را امکان پذیر می کنند.

وی درباره پروژه مذکور توضیح داد: فازنخست این پروژه با صرف ۷۰۰ میلیون تومان و دربازه زمانی ۵ ماهه عملیاتی شد ضمن اینکه فاز دوم از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و بر اساس قرار داد پروژه؛  بازه زمانی تعریف شده یکساله است که البته امیدواریم با حل مشکل معارضین و تخصیص اعتبارات، این فاز نیز درنیمه نخست سال جاری به سرانجام برسد.

احمدی با اشاره به اینکه میزان اعتبار مورد نیاز فاز دوم پروژه مذکور چیزی در حدود ۲ میلیارد تومان پیش بینی شده است، بیان کرد: این فازشامل ایستگاه بین راهی تا روستای سراوک و تکمیل خط پمپاژ از چاه جدید تا ایستگاه بین راهی می باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامینن همچنین خاطرنشان کرد: در فازسوم احداث مخازن و تجهیز آن مد نظرمی باشد که بر اساس پیش بینی های انجام شده این فاز نیازمند یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار است همچنین اجرای خط برق در این پروژه نیز نیازمند هزینه کرد ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون اعتبار است.

وی با بیان اینکه این پروژه دو روستای بزرگ سراوک و فیض آباد از توابع شهرستان فامنین را تحت پوشش قرار خواهد داد، گفت: در حال حاضر ۴۱۷ خانوار با یک هزارو ۳۶۰ نفرجمعیت در روستای سراوک و ۶۹۰ خانواربا ۲ هزارو ۵۰۰ نفر در روستای فیض آباد ساکن هستند.

احمدی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به دیگر پروژه در دست اجرا در روستای جهان آباد عنوان کرد: این روستا یکی از روستاهای بزرگ شهرستان فامنین است که چندین سال از مشکل کمبود آب رنج می برد.

وی ادامه داد: درراستای حل مشکل مذکور پروژه آبرسانی به این روستا، با جانمایی و حفر چاه در دستور کار قرار گرفت و بر همین اساس مجوز حفاری ۱۵۰ متر گرفته شد.

احمدی با بیان اینکه بر مبنای قرار داد امضاء شده اعتبار اولیه این پروژه ۲۱۰ میلیون تومان است،عنوان کرد: در صورت آبدهی چاه، اجرای یک کیلومتر خط پمپاژ، تجهیز و اجرای خط انتقال برق در دستور کار است.

وی در پایان توضیح داد: این پروژه یه صورت تعهدی در حال انجام  است و در صورت تأمین اعتبارات سال ۹۸؛ معوقات پرداخت خواهد شد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

ما به کنار رفتن بولتون قانع نیستیم، روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه کنیم/ تلاش دشمن برای محاصره اقتصادی و فرهنگی کشور/ لزوم تشکیل جبهه قدرتمند انقلاب در فضای سایبری

به نقل از عصر همدان؛ محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین افتتاحیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.