خانه | استان همدان | ۳۶۹ نفر به دلیل بدهی مالی در زندان های استان همدان گرفتار هستند

۳۶۹ نفر به دلیل بدهی مالی در زندان های استان همدان گرفتار هستند

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرنگار مهر، توکل حیدری ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه اظهار داشت: امروز به خاطر مسائل و مشکلاتی که در جامعه ما وجود دارد به خصوص مشکلات اقتصادی شمار زیادی از جوانان گرفتار حبس و زندان شده‌اند.

وی افزود: اگرچه سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست دستگاه قضائی کشور این نیست که با زندانی کردن افراد این دردها را مداوا کند بلکه راه چاره را چیزهای دیگر می‌بینیم اما با تمام این سیاست‌ها عده‌ای هستند که گرفتار زندان شده‌اند.

رئیس‌کل دادگستری استان همدان بابیان اینکه زندان آسیب‌های جدی به بنیان خانواده وارد می‌کند، گفت: اینکه فردی که سرپرست خانواده است در زندان باشد مشکلاتی را ایجاد می‌کند چراکه از یک‌طرف خانواده و فرزندانش بی‌سرپرست می‌شوند و از طرفی آسیب‌های اجتماعی در جامعه روی این خانواده اثر بدی می‌گذارد.

حیدری خاطرنشان کرد: فرد زندانی نیز که در زندان قرار می‌گیرد کسب‌وکار خود را از دست می‌دهد و درآمد ندارد و آسیب‌های زیادی را متحمل می‌شود و بر همین اساس سیاستی که دستگاه قضا دارد این است که تا جایی که قانون اجازه می‌دهد کمتر به زندان حکم دهد.

وی با اشاره به عفو زندانیان بیان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی جمهوری اسلامی یک‌چهارم زندانیان مورد عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند تا آزاد شده و به آغوش خانواده برگردند که در استان همدان هم به همین شکل عمل شد.

رئیس‌کل دادگستری استان همدان با تاکید بر اینکه یک عده که امنیت جانی و مالی مردم برای آن‌ها اهمیت ندارد جایشان در زندان است، گفت: مجرم و خطاکار به عمد جایش در زندان است اما در کنار این زندانی‌ها عده‌ای هستند که به دلیل بدهکاری مالی به زندان گرفتارشده‌اند و در حال حاضر تلاش مسئولان به خصوص ستاد دیه کشور و استان این است که به آزادی این زندانیان کمک شود.

حیدری با اشاره به آزادی زندانیان مالی در سال گذشته در استان همدان بیان کرد: سال گذشته ستاد دیه استان همدان ۳۰۲ نفر را از زندان آزاد کردند که جمع بدهی این زندانیان ۲۵ میلیارد تومان بود و از این مبلغ ۳ میلیارد تومان از محل کمک‌های مردمی و ۲۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک‌ها، ستاد دیه، شرکت‌های بیمه و سایر محل‌ها پرداخت شد.

وی افزود: در سال ۹۸ جاری نیز ۳۶۹ نفر زندانی مالی در استان همدان داریم که شهر همدان ۲۱۲ زندانی را شامل می‌شود و بدهی کل این افراد ۱۸ میلیارد تومان و شهر همدان ۱۰ میلیارد تومان است که درخواست می‌کنیم از مردم کمک کنند تا بخشی از این بدهی‌ها پرداخت شود.

مشاهده در سايت منبع خبر

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.