خانه | خبر | اقتصادي | بانک و تسهیلات | ۳۶۹ زندانی جرایم غیر عمد در همدان وجود دارد 

۳۶۹ زندانی جرایم غیر عمد در همدان وجود دارد 

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی


رییس کل دادگستری استان همدان گفت: در سال جاری نیز ۳۶۹ نفر در کل استان زندانی مالی وجود دارد که در شهرستان همدان ۲۱۲ نفر هستند که کل بدهی زندانیان ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که بدهی زندانیان همدانی ۱۰ میلیارد تومان است.


به گزارش ایسنا منطقه همدان، توکل حیدری ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه همدان، اظهار داشت: سیاست دستگاه قضا این نیست که با زندان کردن افراد دردهای جامعه را درمان کند بلکه معتقد است که تا حدممکن زندانی ها را ازاد کرد.


وی ادامه داد: اینکه سرپرست خانواده ای بخاطر اشتباهی در حبس باشد که بیشتر آن بخاطر فضای مجازی است، مشکلات بسیاری ایجاد خواهد کرد. 


رییس کل دادگستری استان همدان تاکید کرد: بخاطر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، یک چهارم زندانیان کشور مورد عفو رهبری قرار گرفتند که در همدان نیز افراد زیادی آزاد شدند.


وی عنوان کرد: ما هرگز نمی گوییم به زندانیانی که امنیت جانی و ناموس مردم را هدف قرار داده و یا اختلاسگر هستند کمک کنید زیرا باید انان در زندان بمانند تا مردم راحت زندگی کنند.


حیدری با بیان اینکه عده ای بخاطر بدهی های مالی به زندان رفته اند که عده کمی هستند، تصریح کرد: تلاش جمهوری اسلامی در ستاددیه کشور و استان همدان کمک به زندانیان بدهی مالی است.


این مقام مسئول عنوان کرد: در سال ۹۷ ستاد دیه استان همدان ۳۰۲ نفر از زندانیان را ازاد کرد که جمع بدهی انها ۲۵۰ میلیارد ریال بود که ۳ میلیارد تومان از کمک های مردمی و ۲۲ میلیارد تومان از اعتبارات بانک ها پرداخت بیمه و غیره صورت گرفته است.


وی با اشاره به ثواب ازاد کردن زندانیان، تصریح کرد: در روایات اسلامی برای ازاد کردن بنده ثواب بسیاری وارد شده است.


حیدری ادامه داد: سه عضو ثابت ازجمله رییس دادگستری استان، رییس کمیته امداد و مدیرکل زندان ها و ۴ نفر از معتمدان و ریش سفیدان عضو هیئت امنای ستاد دیه هستند.


وی تصریح کرد: ۲۳ ماه رمضان جشن گلریزان برای ازادی زندانیان مالی برگزار خواهد شد که امید داریم مردم استان همدان در این جشن شرکت کنند.  

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.