خانه | استانها | بسیج سازندگی همدان ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی را در مناطق سیل‌زده ‌می‌سازد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

بسیج سازندگی همدان ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی را در مناطق سیل‌زده ‌می‌سازد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

 علی قراباغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، در مورد احداث منازل مسکونی مددجویان بهزیستی توسط بسیج سازندگی اظهار داشت: ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی که در حادثه سیل اخیر تخریب شد توسط بسیج سازندگی احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع در استان ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی تخریب شده و آسیب دیده است، افزود: ۴۰ درصد از این تعداد یعنی ۲۰۰ واحد توسط بسیج سازندگی سپاه احداث می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان همدان گفت: برای احداث واحدهای مسکونی تخریب شده به ازای هر واحد ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض توسط دولت، ۱۰ تومان کمک بلاعوض توسط بهزیستی و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود و مابقی هزینه‌ها از محل اجرای طرح ملی جهاد همبستگی با محوریت مساجد توسط بسیج تامین می‌شود تا این واحدها احداث و تحویل مددجویان شود.

قراباغی با بیان اینکه احداث این واحدها در پروسه زمانی ۶ ماهه انجام می‌شود، عنوان کرد: اگر احداث این واحدها از ابتدای خردادماه آغاز شود تا پایان آبان ماه عملیات احداث به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تعمیر، مرمت و بازسازی جزئی منازل مسکونی کمتر آسیب دیده توسط خود افراد انجام می‌شود، ابراز کرد: بسیج سازندگی صرفا واحدهایی که به کلی تخریب شده‌اند و یا نیاز به تخریب دارند را تخریب و نوسازی می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان همدان تصریح کرد: واحدهای مسکونی مددجویان بهزیستی که مقرر شده است توسط بسیج سازندگی احداث شوند در تمامی شهرستان‌ها پراکنده است اما بیشترین تعداد احداث منازل مسکونی مددجویان مربوط به شهرستان‌های نهاوند و تویسرکان است.

قراباغی تأکید کرد: با توجه به شواهد و صحبت‌های مسئولان بهزیستی بالای ۹۰ درصد واحدهای مسکونی که مقرر شده احداث شوند روستایی است.

وی افزود: با آماده شدن تسهیلات و فراهم شدن شرایط برنامه‌ریزی ما این است که از اوایل خردادماه عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی آغاز شود.

انتهای پیام/ش

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.