خانه | استانها | ‌محور مرگ‌‌‌آفرین آورزمان ـ نهاوند ـ ملایر ـ همدان؛ جاده‌ای که منتهی به مرگ می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

‌محور مرگ‌‌‌آفرین آورزمان ـ نهاوند ـ ملایر ـ همدان؛ جاده‌ای که منتهی به مرگ می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، جاده آورز‌مان نهاوند به ملایر همدان در حد فاصل راه ارتباطی ملایر به نهاوند به طول ۴۵ کیلو‌متر قرار دارد که ۱۵ کیلو‌متر از این مسیر در گردنه‌ای به نام آورز‌مان مجاور روستای آورزمان واقع شده؛ بقیه مسیر این جاده هم که ۷ متر عرض دارد در تلاقی با جاده‌های منتهی به روستا‌های اطراف و در مسیر است حتی در برخی موارد راه دقیقا  از درون روستا‌ها می‌گذرد.

آمار تلخ و در‌دناک جاده

اگر نگاهی به اخبار بیندازید با تیتر اخبار درد‌ناکی مانند در جاده آورزمان راننده پیکان در آتش سوخت و یک سرنشین این خودرو دچار سوختگی شد، اوج بی‌رحمی جاده‌های همدان در محور ملایر  به آورزمان و نهاوند، محور نهاوند به آورزمان و ملایر تا اطلاع ثانوی مسدود شد، جاده حادثه‌خیز آورزمان به نهاوند؛ قتلگاه عمومی مسافران، ۲۳کشته و زخمی در تصادف مرگبار محور نهاوند به ملایر و غیره مواجه می‌شویم اما چرا این محور با طول و عرض کم در استان همدان این همه حادثه جان‌گذار دارد.

رئیس پلیس راه استان همدان که مرجع رسمی رسیدگی به ترافیک و تصادف‌های  جاده‌ای استان است، اظهار داشت:  همیشه یکی از ۳ ضلع اصلی ایجاد حادثه در راه و به خصوص این مسیر انسان بوده است؛ راننده یا عابری‌که بدون توجه به آئین‌نامه راهنمایی  و رانندگی سطح جاده را طی می‌کند و حادثه را در این محور عرض کم جاده که حدود ۷ متر  است موجب می‌شود. رانندگان باید با دقت و صبر بیشتری در این راه رانندگی کنند؛  که متاسفانه این طور نیست و تصادف شاخ به شاخ همیشه رخ می‌دهد.

سرهنگ رضا عزیزی درباره آمار حوادث این محور پرخطر با اشاره به اینکه این محور محل اتصال تعداد ۲۰ راه روستایی است، افزود: به طور قطع و یقین حادثه رانندگی که هیچ موقع حتی در بهترین شرایط راه هم خبر نمی‌کند و  اتفاق می‌افتد در راهی با این عرض کم و ترافیک زیاد اجتناب‌ناپذیر است. در این محور ۳سال قبل ۲۷ نفر، سال ۹۶  هم ۳۵ نفر و در سال قبل هم ۱۹ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند. هر سال کمتر از ۱۷ نفر کشته در این محور نداشته‌ایم.

وی گفت: پلیس‌راه برای نظارت بر این محور که بیشتر از ۳۵ کیلو‌متر هم طول ندارد و کاهش‌تصادف‌ها، ۳ گروه‌کاری مستقر دارد در حالیکه بر  باید  بر اساس استاندارد‌ها در هر ۵۰ کیلو‌متر راه یک گشت خودرویی سیار و فعال داشته باشد.  علایم محور و راه ایرادی ندارد عرض محور کم است که باید عرض آن افزایش یابد و رانندگان هم با دقت بیشتری متناسب با وضعیت راه در محور حد فاصل آورز‌مان به ملایر رانندگی کنند.

رئیس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: این راه با این ترافیک باید حداقل ۲ برابر عرض داشته باشد در هر سال حداقل در این محور حدود ۳۰۰ تصادف واقع می‌شود  که بیشتر آن هم خسارتی و جرحی است. بیشترین تصادف‌های هم بین ساعت‌های ۱۶ تا ۲۳ شبانه‌روز در این محور ثبت شده است. یکی از دلایل دیگر وقوع تصاد‌ف‌ها به رغم همه اطلاع‌رسانی بی‌توجهی بومی‌ها در گذر از این محور است که برای دیگران حق تقدمی قایل نیستند و قبل ورود از فرعی به راه اصلی ایست کامل نمی‌کنند. غالب تصادف‌های محور آورز‌مان نهاوند به ملایر هم برخورد سواری و موتورسیکلت در تصادف‌ها است.

نصب علایم مرتبط و آشکار‌سازی مسیر

 با مطرح شدن عرض کم محور آورز‌مان نهاوند به ملایر از معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان پرسیدیم این راه به لحاظ علایم و آشکار‌سازی محور چه امکاناتی دارد که اظهار داشت: راه ارتباطی آورز‌مان نهاوند به ملایر ۲ پیچ خطرناک دارد که یکی از آنها در نزدیکی روستای کرتیل آباد قرار دارد و آشکار‌سازی و افزایش عرض پیچ برای کاهش تصادف‌ها اجرا شده است اما سرعت بی‌دلیل رانندگان در هنگام ورود به عرض و مقطع پیچ عامل ایجاد تصادف است.

حمید پرورشی افزود: کل محور آورز‌مان نهاوند به ملایر از سه‌راهی دم سیاه تا آورز‌مان ۳۰ کیلو‌متر و گردنه هم ۱۵ کیلو‌متر است. آرام‌سازی محور با نصب علایم مرتبط انجام شده است. رانندگان باید متناسب با مقطع و خصوصیات راه رانندگی کنند. تابلو‌های تعیین کننده سرعت با تراکم مناسب در محور نصب کردیم.

بی‌توجهی رانندگان و بومی‌ها به قوانین و علایم و رعایت  نشدن سرعت مطمئن

وی گفت: در نقاط اتصال راه روستای به راه آورز‌مان نهاوند به ملایر هم سرعتکاه آسفالتی اجرا شده است نمونه آن حسین‌آباد ناظم، ورودی کرتیل‌آباد و ورودی آورزمان است. حتی شانه‌سازی راه هم در مواردی که نیا زبوده اجرا شده است. در راه‌های غیر‌شریانی رانندگان باید حداکثر تمرکز و حدقل سرعت را رعایت کنند تا حوادث به حداقل ممکن برسد و اگر حادثه‌ای هم رخ داد خسارتی وارد نکند که در این راه رانندگان بر اساس اصول رانندگی نمی‌کنند.

وقتی موضوع افزایش عرض محور این مسیر مطرح می‌شود مجدد باید نگاهی انداخت و قول‌های که مسئولان برای افزایش عرض محور دادند. رئیس راه و شهر‌سازی ملایر در  دوم بهمن سال قبل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفته است که با پیگیری‌ نمایندگان ملایر ۵۴ میلیارد تومان اعتبار ملی برای ۴ خطه شدن مسیر  از ملایر به آورزمان نهاوند اختصاص دادند.

به روایت اخبار  و نتایج آن علیرضا صارمی همچنین افزوده است که  حدود ۳۲ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی شهرستان ملایر قرار دارد. مطالعه، زیرگذرها عملیاتی شده و طرح چهار خطه شدن محور در مرحله انعقاد قرارداد، است و اظهار امیدواری کرده که عملیات فنی محور امسال آغاز شود و پیش‌بینی اعتبار پایان چهار بانده شدن مسیر را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

همچنین به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در خبری که از قول خیر‌اله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی به تاریخ چهارشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷ روی پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره منتشر شده معاون وزیر بر تسریع در چهارخطه کردن محور نهاوند به آورزمان و ملایر تاکید کرده است تا طرح با سرعت اجرایی شود و افزوده است که این محور اعتبار ملی هم دارد. در این خبر حسن ربانی ارشد
مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان  هم اظهار کرده است که  ۲۲ کیلومتر از مسیر چهارخطه نهاوند به آورزمان و ملایر به سمت ملایر پیمان سپاری شده  و افزون بر آن ،۸ کیلومتر از سمت نهاوند آغاز و ۳ کیلومتر افتتاح شده است و ۳ کیلومتر از ۵ کیلومتر در دست اجرا نیز آماده آسفالت‌ریزی است.

اما محور نهاوند به آورزمان و ملایر به رغم همه‌ تلاش‌های فنی و نظارت‌های فیزیکی همچنان تلفات انسانی درتصادف‌‌‌های جاد‌ه‌ای دارد و  اخبار آن در اعداد و ارقام فوتی و جرحی قابل توجه بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایر رسانه قرار دارد. مردم ساکن در این مناطق انتظار دارند طرح چهار بانده شدن این محور سرعت بیشتری داشته و اگر امکان دارد با افزایش تعداد گروه‌‌های کاری و نیرو‌های  عملیاتی به صورت ۳ نوبت‌کاری  توسط پیمانکار طرف قرار‌داد اجرا شود تا قبل از فرا‌رسیدن فصل سرد سال آمار درد‌ناک این محور به حداقل ممکن برسد و مردم با دغدغه کمتری از این محور برای رسیدگی به امور زندگی خود عبور کنند.

گزارش از حمید نصرتی قانعی

انتهای پیام/ش

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.