خانه | خبر | وجود ۲ هکتار باغات پراکنده پسته در اسدآباد /اسدآباد مستعد کشت درختان پسته است

وجود ۲ هکتار باغات پراکنده پسته در اسدآباد /اسدآباد مستعد کشت درختان پسته است

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی


مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد از وجود ۲ هکتار باغات پراکنده پسته در این شهرستان خبر داد.


سقراط بیرنگ در گفت و گو با ایسنا ،منطقه همدان ،اظهار کرد:بیشترین درختان کشت شده پسته به صورت پراکنده در روستاهایی منطقه چون ملحمدره و چنار سفلی قرار داشته ومشکلی برای پرورش و کشت پسته با توجه به و بافت خاک و دما و آب و هوای شهرستان وجود ندارد.


بیرنگ با بیان اینکه مردم و کشاورزان نتیجه مثبت کشت پسته در این شهرستان را باور ندارند افزود:اسدآباد مستعد کشت درخت پسته بوده و در همین راستا با برنامه های ترویجی و کلاس های آموزشی کشاورزان منطقه را نسبت به کشت گیاهان کم آب بر از جمله درخت پسته ترغیب و تشویق و پیشنهاد می دهیم .


بیرنگ  تصریح کرد: به متقاضیان و  کشاورزان این اطمینان را می دهیم که اسدآباد در رابطه با کشت پسته واجد شرایط کشت است .


وی اضافه کرد:در همین راستا  جهاد کشاورزی فضایی ۱۰۰ هکتاری برای فراهم کردن زمینه کشت پسته  در منطقه در نظر گرفاه که فعلا وارد فاز عملیاتی نشده است .


مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد در ادامه  با بیان اینکه اسدآباد واحد صنعتی پرورش قارچ خوراکی ندارد گفت:واحدهای تولیدی موجود اسدآباد تحت مشاغل خانگی فعالیت داشته و این واحد ها ،تولید قابل توجه قارچ خوراکی را ندارند و برای آنان چندان قابل صرفه نیست.


بیرنگ خاطر نشان کرد:درصورتی که متقاضی راه اندازی واحد صنعتی قارچ در اسدآباد وجود داشته باشد همکاری لازم برای واحدهای مجاز برای  صدور پروانه توسط جهاد کشاورزی انجام خواهد شد چرا که این امر در تامین قارچ خوراکی شهرستان از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.