خانه | خبر | اعتکاف ۱۵۰ دانشجوی دختر در مسجد دانشگاه بوعلی سینا

اعتکاف ۱۵۰ دانشجوی دختر در مسجد دانشگاه بوعلی سینا

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

علی‌اکبر عروتی‌موفق، معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، این مجموعه چندین برنامه شاخص در دستور کار خود دارد.
وی بابیان اینکه هم‌زمان با ماه مبارک رمضان جمع‌خوانی قرآن کریم در ۵ مجموعه خوابگاه دانشجویی دانشگاه همراه با افطاری ساده برگزار می‌شود، افزود: در این مراسم جزء‌خوانی به‌طور متوسط روزانه ۵۰۰ نفر از دانشجویان حضور دارند که خوشبختانه این آمار در حال افزایش است.
عروتی اضافه کرد: برگزاری نماز جماعت در همه خوابگاه‌های دانشجویی همراه با سخنرانی، اقامه نماز و پاسخ به شبهات توسط مبلغین اعزامی از قم و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و قرآنی توسط کانون قرآن و عترت دانشگاه از دیگر برنامه‌های این ایام است.

جمع‌خوانی قرآن ‌
معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا از برگزاری نماز جماعت ظهر و مغرب در مسجد دانشگاه خبر داد و گفت: مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم همه‌روزه قبل از نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود.
وی از برگزاری مراسم اعتکاف ویژه دانشجویان در دانشگاه خبر داد‌ و بیان کرد: ازآنجاکه دهه پایانی ماه مبارک متقارن با ایام امتحانات دانشگاهی است، لذا اعتکاف این دهه، در سه روز پایانی هفته جاری با حضور ۱۵۰ دانشجوی خانم برگزار می‌شود.
عروتی از برگزاری جلسات تفسیر قرآن در روز‌های یکشنبه و سه‌شنبه ویژه اساتید دانشگاه، برگزاری جلسات هیئت‌های دانشجویی در طول ماه و برگزاری ویژه‌برنامه روز سوم خرداد به‌صورت مفصل همراه با افطاری ساده در ماه مبارک رمضان خبر داد.
معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا در پایان گفت: یادواره شهدای گمنام دانشگاه نیز روز جمعه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه پس از نماز مغرب و عشا در دانشگاه برگزار خواهد شد، اطلاعات بیشتر در این خصوص متعاقباً اعلام می‌شود.
انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.