خانه | استانها > همدان | ۳۰۲ زندانی سال گذشته توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۰۲ زندانی سال گذشته توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله روحانی منش ظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته تعداد ۳۰۲ زندانی جرایم غیرعمد توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شده و به آغوش خانواده برگشته‌اند، اظهار داشت: تعداد پرونده‌های دیه ۱۴ نفر، تعداد پرونده‌های مالی ۲۴۱ نفر، تعداد پرونده‌های مهریه ۳۶ نفر و تعداد پرونده‌های نفقه ۱۱ نفر بوده است.

وی مبلغ کل بدهی مددجویان را ۲۴۷ میلیارد و ۶۹۶ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۴۱۱ ریال عنوان کرد و گفت: از تعداد ۳۰۲ زندانی آزاد شده ۱۷ نفر زن و ۲۸۵ نفر مرد بوده‌اند.

روحانی منش مبلغ پرداختی شرکت‌های بیمه را یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و با بیان اینکه ۴ میلیارد و ۵۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال نیز توسط صندوق‌های تأمین خسارت‌های بدنی پرداخت شده است، گفت: ۱۲۸ میلیارد و ۴۷۷ میلیون و ۲۸۷ هزار ریال اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات توسط ستاد دیه بوده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان آورده مددجویان را ۱۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون و ۹۶۶ هزار ریال عنوان کرد و با اشاره به وام‌های اعطایی از بانک‌های عامل به مددجویان گفت: ۳۰ میلیارد و ۷۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال نیز وام به مددجویان داده شده است.

روحانی منش گفت: تعداد ۸ نفر از مددجویان آزاد شده با وساطت مشاوره‌های حقوقی ستاد دیه آزاد شده‌اند که از این تعداد ۴ نفر از پرونده‌های مهریه بودند که با صلح و سازش به ادامه زندگی مشترک برگشتند.

وی در ادامه به آمار عملکرد سال ۹۸ ستاد دیه استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۱ نفر زندانی جرایم غیرعمد شامل دیه، مالی و مهریه از زندان آزاد شدند؛ گفت: مبلغ بدهی ۶۱ میلیارد و ۹۳۲ میلیون و ۳۷۸ هزار ریال بوده است.

روحانی منش با بیان اینکه از این تعداد یک نفر زن و ۳۰ نفر مرد بوده است، گفت: مبلغ پرداختی شرکت‌های بیمه یک میلیارد و ۶۸۸ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال، مبلغ پرداختی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی ۶۵۸ میلیون و ۴۵۸ هزار ریال، میزان افزایش گذشت رضایت مندانه از شکات توسط ستاد دیه ۴۸ میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۲۷ ریال و نقدینگی محکوم که همان آورده مددجویان است یک میلیارد و ۵۳۲ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۸۹۰ ریال بوده است.

وی مبلغ اعسار به تقسیط را ۲ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال عنوان کرد و کمک پرداختی برای پرونده‌های مالی و دیه را ۲ میلیارد و ۵۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال ذکر کرد و گفت: ۵ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال وام نیز به مددجویان پرداخت شده است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.