خانه | خبر | نیمی از جمعیت اسدآباد شامل برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون قرار می گیرند

نیمی از جمعیت اسدآباد شامل برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون قرار می گیرند

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی


سرپرست فرمانداری اسدآباد گفت: برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون  از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد که نیمی از جمعیت بالای ۳۰ سال اسدآباد شامل این برنامه  قرار می گیرند.


به گزارش ایسنا،منطقه همدان ،لیلا امیدی در کارگروه امنیت غذایی اظهار کرد:نهادینه کردن ورزش   علاوه بر ارتقا روحیه نشاط  از نقش موثری در زندگی روزمره مردم جامعه  بویژه بانوان و دختران  در کاهش بسیاری از بیماری های غیر واگیردار ناشی از کم تحرکی  دارد.


وی در ادامه با تاکید بر نهادینه کردن  ورزش صبحگاهی و پیاده روی خاطر نشان کرد:برای نهادینه کردن این امر به زودی ورزش صبحگاهی ویژه بانوان  در پارک شهید رجایی ابتدا با حضور و محوریت  بانوان و کارکنان ادارات و سپس بانوان خانواده آغاز خواهد شد که در این راستا بنده خود در ورزش صبحگاهی بانوان حضور و شرکت خواهم داشت.


امیدی در ادامه از تخصیص ۴ میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی  پارک بانوان این شهرستان خبر داد و گفت:جانمایی در حال حاضر انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد اما با این میزان اعتبار باید از فرصت استفاده و پارک بانوان جامعی مدنظر داشته باشیم .


معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم  از آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون در این شهرستان خبر داد خاطر نشان کرد:این طرح در ۲ فاز اجرا خواهد شد که فاز اول طرح شامل آموزش و اطلاع رسانی از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا ۱۷ خرداد ادامه خواهد داشت و فاز دوم شامل اجرای طرح بوده که از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر انجام می گیرد.


نظری پویا با بیان اینکه ۵۳ هزار نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال اسدآباد شامل این طرح قرار می گیرند افزود:جهت اجرای طرح ۹ پایگاه پیش بینی شده که از این تعداد پایگاه  ۶ پایگاه توسط حوزه معاونت  بهداشتی آماده بوده و ۳ پایگاه نیز راه اندازی خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد بیماری ها در بین بیماران ،بیماریهای غیر واگیردار هستند اضافه کرد:بیش از ۶۰ درصد از افراد از بیماری فشار خون خود آگاهی ندارند که این افراد به  اطلاع رسانی و آگاهی نیاز دارند.


نظری پویا با بیان اینکه در این طرح از ۵۳ هزار گروه هدف ،۷۱۶ نفر زنان باردار سطح شهرستان را شامل می شوند گفت: ۳ گروه زنان باردار، بیماران کلیوی و افراد بالای ۳۰ سال به صورت رایگان شامل این طرح می شوند   و در راستای اجرای مطلوب طرح رسانه ها از نقش موثری  در اطلاع رسانی جامعه  برخوردار خواهند بود.

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

عملکرد جهاددانشگاهی در کاهش طلاق مناسب بوده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان عملکرد این نهاد آموزشی در طی ۳ سال گذشته در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.