سرخط خبرها
خانه | خبر | مصرف مشروبات الکلي؛ یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده سلامت در جهان

مصرف مشروبات الکلي؛ یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده سلامت در جهان

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

معاون سياسي، اجتماعي فرمانداری شهرستان ملاير گفت: مصرف مشروبات الکلي در کنار ۵ عامل ديگر در سطح جهان يک تهديدکننده سلامت به حساب مي آيد و اين اتفاق در ايران نيز افتاده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سعید کتابی ظهر یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در جلسه کميته پيشگيري و مقابله با مشروبات الکلي ملایر، افزود: هدف اين جلسه و برگزاري منظم و مستمر آن کنترل و مبارزه با توليد و مصرف مشروبات الکلي در سطح جامعه بوده و در اين زمینه برنامه ها در۳  سطح و ۳۰ برنامه تدوين و وظايف دستگاه هاي اداري درآن قيد شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه کار و تلاش در زمينه کاهش آسيب هاي اجتماعي مورد تأکيد مقام معظم رهبري و رئيس جمهور از ابتداي تشکيل دولت بوده است، با بیان اینکه در دين مبين اسلام تأکيدات فراواني بر مضرات استفاده از مشروبات الکلي شده و مراجع عظام تقليد نيز بر مضرات استفاده از مشروبات تأکيد دارند، اعلام کرد: به لحاظ پزشکي مصرف مشروبات الکلي مضرات فراواني براي بدن دارد و اين موضوع در افرادي که اين ماده را مصرف مي کنند، قابل مشاهده است.

کتابی با بیان اینکه حدود ۲۴ آسيب اجتماعي با اولويت و نسبت فراواني آن در جامعه ديده شده و روي آن کارهاي زیادی نيز انجام گرفته و يا در حال انجام است، خاطرنشان کرد: آمار مرگ و مير ناشی از مسموميت با مشروبات الکلي دست ساز در کشور وجود دارد که بايد در اين زمينه ورودي جدي تري داشت.

معاون فرماندار ملایر به  باورهاي غلط و رايج در بين گروهي از مردم در جامعه اشاره و تصریح کرد: بايد تلاش شود تا اين باورهاي نادرست اصلاح و استفاده از مشروبات الکلي منتفي شود بنابراین شوراي اجتماعي وزارت کشور يک کميته در اين زمينه تشکيل داده و در استانداري همدان نيز جلسات اين کميته تشکيل شده است.

کتابی بیان کرد: در بحث آسيب هاي اجتماعي اين قضيه در برخي موارد به درستي ديده نشده است و بايد به اين آسيب به عنوان يک مسأله اجتماعي نگاه کنيم تا بتوانيم برخورد درست با آن انجام دهيم.

وي برنامه‌هاي آموزشي را محور اصلي عنوان واظهار کرد: بايد بحث آموزش را براي اقشار مختلف جامعه هدف ببينيم و به طور مستمر نيز اين برنامه هاي آموزشي ادامه داشته باشد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

فشار خون ۱۵۰ هزار ملایری کنترل شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: طرح بسیج ملی ” کنترل فشار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.