خانه | استانها | ۳۱ میلیون دلار صنایع دستی از استان همدان صادر شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

۳۱ میلیون دلار صنایع دستی از استان همدان صادر شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

هاشم مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان در مورد صادرات صنایع‌دستی استان در سال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۳۱ میلیون دلار صنایع‌دستی از استان همدان صادر شد.

وی با اشاره به اینکه از ۳۱ میلیون دلار صنایع‌دستی صادر شده ۵ میلیون دلار  به صورت رسمی و از گمرک استان و سایر گمرکات صادر شد، افزود: حدود ۲۶ میلیون دلار صنایع‌دستی نیز به صورت غیر رسمی و چمدانی از استان صادر شد.

معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه کشورهای عراق، آمریکا، هلند و دانمارک کشورهای مقاصد صادرات صنایع‌دستی استان بودند، گفت: بیشترین صادرات صنایع‌دستی همدان به کشور عراق بوده است.

مظاهری بیان کرد: بیشترین صنایع‌دستی صادراتی سفال و سرامیک لالجین، زیورآلات سنتی، مصنوعات چوبی، سبد و مروار، بافته های داری و پوست و چرم  بودند.

وی با تأکید بر اینکه در مجموع صادرات صنایع‌دستی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش یافت، تصریح کرد: با توجه  وضعیت اقتصادی موجود، صادرات رسمی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهش یافت.

معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه صادرات غیررسمی صنایع‌دستی نسبت به سال گذشته رشد داشت، ابراز کرد: با تمهیداتی که در نظر گرفته شده امیدواریم وضعیت صادرات در سال جاری بهبود یابد.

انتهای پیام/ن

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

فشار خون ۱۵۰ هزار ملایری کنترل شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: طرح بسیج ملی ” کنترل فشار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.