خانه | استانها | پر شدن ۹۶ درصد ذخیره ۷ سد در استان همدان؛ اکباتان سر ریز کرد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

پر شدن ۹۶ درصد ذخیره ۷ سد در استان همدان؛ اکباتان سر ریز کرد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

منصور ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: متوسط بارندگی رخ‌داده در استان همدان از ابتدای سال آبی یعنی پاییز ۹۷ تاکنون ۵۸۵ میلی‌متر رخ‌داده که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۰۶ و در متوسط بلندمدت ۴۰ ساله ۲۸۱ میلی‌متر بوده است.

وی بیان کرد: مقدار بارندگی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۳ درصد و نسبت به متوسط بلندمدت ۱۰۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش چشمگیر ذخیره سدهای استان در بارندگی‌های اخیر خبر داد و گفت: صد درصد حجم ذخیره سد اکباتان پر شده و سرریز کرده و اکنون ۳۴ میلیون و ۵۸۰ هزار مترمکعب آب دارد که در مدت مشابه سال گذشته ۱۳ میلیون و ۴۲۰ هزار مترمکعب معادل ۴۰ درصد آن پر بود.

ستوده اعلام کرد: مقدار ورودی آب به سد اکباتان ۱۹ مترمکعب در ثانیه است که هزار و ۴ مترمکعب آن برای مصرف شرب همدان خارج‌شده و بقیه سرریز می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت سایر منابع آبی استان همدان هم مطرح کرد: سد آبشینه همدان ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار مترمکعب معادل ۸۳ درصد حجم آن و سد شیرین سو کبودراهنگ ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار مترمکعب شامل ۷۵ درصد حجم آن پر شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: سد کلان ملایر هم با ظرفیت ۴۶ میلیون و ۱۴۰ هزار مترمکعب سر ریز کرده و ۲۰ مترمکعب در ثانیه ورودی دارد.

ستوده گفت: سد سرابی تویسرکان با ۹ میلیون و ۱۴۰ هزار مترمکعب ظرفیت سرریز کرده و ۹۶ درصد حجم ذخیره سد شنجور رزن معادل ۴ میلیون و ۹۸۰ هزار مترمکعب پرشده و به‌زودی سرریز می‌شود.

وی اعلام کرد: ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب سد نعمت‌آباد اسدآباد معادل ۷۱ درصد حجم آن هم پر شده و درمجموع ۹۶ درصد ظرفیت ۷ سد استان همدان پر است.

انتهای پیام/ن

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

دستکند کشف‌شده در نهاوند مربوط به گذرگاه‌های قلعه یزدگرد سوم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مهدی رهبر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات دستکند کشف‌شده در شهرستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.