خانه | استانها | کمیته نظارت بر اجرای مصوبات شورای قرآن همدان تشکیل شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

کمیته نظارت بر اجرای مصوبات شورای قرآن همدان تشکیل شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در جلسه شورای قرآنی استان همدان با تأکید بر اینکه وضعیت شورای قرآنی باید آسیب شناسی شود تا بتوان در این عرصه برنامه ریزی کرد، اظهار داشت: پیشنهاداتی که دوستان برای برپایی نمایشگاه قرآنی و دیگر موارد ارائه دادند کارهای بسیار خوبی است که  برای انجام آن ها نیاز به رای گیری ندارد.

وی در پاسخ به سخنان یکی از اعضای شورای قرآنی درباره تالار قران همدان وعدم استفاده فعالان قرآنی از ظرفیت‌های  این مجموعه عنوان کرد: درباره این موضوع نیز لازم است تا همه طرف‌های ماجرا در جلسه‌ای مشترک حاضر شوند و نکات خود را بیان کنند تا موضوع حل و فصل شود.

نماینده ولی فقیه در استان با ابراز گلایه مندی از نامنظم بودن جلسه شورای هماهنگی امور قرآنی استان نیز بیان کرد: اگر جلسه‌ای مدیر نداشته باشد تا مباحث را بیان و زمان را مدیریت کند، ممکن است در حق کسی اجحاف شود به همین دلیل معتقدم باید وضعیت شورای قران استان و ساختار آن مورد بازسازی قرار گیرد، یعنی برنامه‌ها و مصوبات آن در چهارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی باشد.

وی ابراز کرد: اگر قرار است شورای هماهنگی قرآنی در استان شکل گیرد باید مطابق آنچه که به عنوان دستورالعمل از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ما ابلاغ شده است، پیش رفت که گویا وضعیت کنونی شورا اینگونه نیست.

شعبانی مطرح کرد: ما قانون‌های خوبی را در کشور می‌نویسیم اما در مقام عمل دچار مشکل هستیم مثلاً امروز مسائل مختلفی قرار بود در شورا مطرح شود که به دلیل عدم حضور اعضای اصلی اصلاً جلسه ما به حد نصاب نرسیده‌است که بخواهیم درباره این موضوعات تصمیم گیری کنیم.

وی با ابراز گلایمندی از عدم حضور مدیران کل دستگاه‌های مربوطه در شورای قرآنی استان اظهار داشت: اگر قرار نیست این افراد در جلسه شرکت کنند چگونه عضو شورا هستند؟! بنابراین باید لزوم حضور مدیران دستگاه‌های اثرگذار در شورا به آنها تذکر داده شده  و به جای آن دسته از مدیرانی که مایل نیستند در جلسه حاضر شوند نیز افرادی دیگر انتخاب شوند.

نماینده ولی فقیه در استان درباره نامناسب بودن وضعیت نظارت‌های صورت گرفته بر مصوبات جلسه شورای قران استان نیز تصریح کرد: اول باید مشخص شود چه کسی بر اجرای درست مصوبات نظارت داشته است و اگر انجام نشده دلایل آن بررسی شود هرچند معتقدم باید کمیته‌ای برای این موضوع شکل گیرد چرا که نظارت با یک ساعت امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: امروز برخی اعضای شورا اعلام کردند که قرار بوده است با وعده استاندار سابق  ۲۵۰میلیون تومان اعتبار برای فعالیت‌های شورای قرآن استان در نظر گرفته شود در حالی که فعالان این عرصه میگویند این مبلغ تخصیص نیافته است.

 شعبانی گفت: لازم است برای بهبود و پویایی جلسه کمیته‌ای از برخی اعضا شکل بگیرد و لیستی از افراد علاقمند و تاثیرگذار در عرصه ی قرآنی را برای اضافه شدن به این شورا مشخص کنند تا در نهایت با رای گیری اعضای شورا، بتوانیم از ظرفیت این افراد در جلسه استفاده کنیم.

وی خطاب به مدیران غایب در این جلسه نیز عنوان کرد: موضوع لزوم حضور مدیران کل دستگاه‌هایی مانند تبلیغات اسلامی یا اوقاف که نقش تصمیم گیرنده در این شورا دارند باید به حضورشان تذکر داده شود وگرنه ما به عنوان تنبیه اجرای مصوبات شورا را به آنها واگذار می‌کنیم.

 انتهای پیام/ن

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

دستکند کشف‌شده در نهاوند مربوط به گذرگاه‌های قلعه یزدگرد سوم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مهدی رهبر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات دستکند کشف‌شده در شهرستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.