سرخط خبرها
خانه | خبر | اقتصادي | بانک و تسهیلات | افزایش ۴۱ درصدی کمک حامیان همدانی به ایتام

افزایش ۴۱ درصدی کمک حامیان همدانی به ایتام

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

گروه اجتماعی ــ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه حامیان نیکوکار در سال ۹۷، ۲۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد استان واریز کرده‌اند، گفت: کمک‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با ۴۱ درصد رشد همراه بوده است.

جمشید محمدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، یادآور شد: این رشد قابل توجه در کمک حامیان نیکوکار به ایتام نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.
وی با توضیح اینکه طرح اکرام ایـتام با هدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازهای آن‌ها در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی و درمان آغازشده است، گفت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن‌ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص اقدام می‌کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان گفت: ایتام فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم شده‌اند و در حال حاضر ۱۹ هزار و ۴۶۷ حامی نیکوکار از ۳۷۶۳ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان همدان حمایت می‌کنند.
محمدی همچنین گفت: ۶۶۲۳ حامی نیز از ۳۰۱۱ فرزند محسنین، فرزندانی که بد سرپرست هستند(فرزندان طلاق، فرزندانی که پدر و مادر دارای بیماری‌های صعب‌العلاج هستند) حمایت می‌کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان میانگین کمک به هر یتیم را در ماه ۳۴۰ هزار تومان و سرانه کمک به محسنین را ۱۸۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: حامیان خیر در سال ۹۶، ۱۵ میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند.
وی در پایان تصریح کرد: از مردم عزیز و نوع‌دوست استان تقاضا می‌شود تا همچنان با اهداء کمک‌های ارزشمند خود خصوصاً کمک‌های نقدی، خدمتگزاران خود در کمیته امداد را در یاری‌رساندن به هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل اخیر همراهی نمایند و بر همین اساس دفاتر این نهاد در سراسر استان، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های ایجادشده در سطح شهرها پذیرای کمک‌های هم استانی‌های است، شماره‌ حساب ۵۰۰۰۵ نزد بانک ملی و شماره کارت ۶۶۷۲ ۹۹۶۹ ۹۹۱۸ ۶۰۳۷ برای سهولت در پرداخت کمک‌های نقدی پیش‌بینی‌شده است.
انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

فشار خون ۱۵۰ هزار ملایری کنترل شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: طرح بسیج ملی ” کنترل فشار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.