خانه | استانها | همدان| رانش زمین در روستای برفیان با بارش باران خطر ساز می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

همدان| رانش زمین در روستای برفیان با بارش باران خطر ساز می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

حبیب مومیوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان، اظهار داشت: در حال حاضر دو بخش از روستای برفیان با پدیده رانش زمین مواجه شده که بخش اول زمین‌های زراعی و باغ های ثمر ده این روستا و بخش بعدی، کوه بالا دستی منطقه مسکونی را در برمی‌گیرد.

وی  شدت رانش زمین در بالا دست منطقه مسکونی روستای برفیان به مراتب کمتر از بخش دیگر است اما بارش باران می‌تواند برای این بخش خطر جدی ایجاد کند.

مومیوند با بیان اینکه از مجموع ۳۴ خانوار روستای برفیان، منزل مسکونی چهار خانوار در بخش پایین دستی کوهی که با رانش مواجه شده، قرار دارد گفت: هشدار جدی تخلیه این منازل به اهالی روستا داده شده است و بخشی از اهالی روستا اقدام به تخلیه منازل مسکونی خود کرده‌اند.

وی ابراز کرد: شدت رانش زمین در بخش زراعی و باغی روستای برفیان به میزانی است که شاهد ریشه کن شدن درختان گردو و آسیب رسانی شدید به زمین های زراعی هستیم.

فرماندار تویسرکان با اشاره به حضور کارشناسان ستاد مدیریت بحران استان همدان در روستای برفیان بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان، هشدار تخلیه بخشی از منازل مسکونی این روستا داده شده و تمهیدات لازم برای اسکان اضطراری اهالی این روستا اندیشیده شده است.

به گزارش تسنیم، روز گذشته یک کوه نزدیک و یک کوه مشرف بر روستای برفیان در بخش قلقلرود و در حدود ۲۵ کیلومتری شهر تویسرکان در شهرستان تویسرکان با پدیده رانش زمین مواجه شدند که بر اثر آن بخش قابل توجهی از باغ ها و زمین‌های زراعی این روستا دچار خسارت های جدی شدند و مردم روستا در بخش پایین دستی کوه مشرف بر روستا با مشاهده این شرایط و بنابر هشدار جدی مسئولان، اقدام به تخلیه منازل مسکونی خود کردند.

انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

جانشین قرارگاه پدافند زیستی استان همدان منصوب شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع) همدان، بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.