خانه | استانها | برقراری ترافیک روان در محورهای برفگیر استان همدان- اخبار استانها – اخبار تسنیم

برقراری ترافیک روان در محورهای برفگیر استان همدان- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: بارش برف در جاد‌ه‌های استان گاهی قطع و گاهی ادامه می‌یابد اما بارش‌ها سنگین نیست و همه محور‌ها برف‌روبی و یخ زدایی شده است.

وی تصریح کرد: اکنون تردد خودرو‌ها بدون زنجیر چرخ در جاده‌های استان امکان‌پذیر‌است اما رانندگان نباید فراموش کنند که جاده لغزنده است و باید با سرعت مطمئن رانندگی کنند.

رئیس پلیس راه استان همدان با تاکید بر اینکه بر اساس اعلام سازمان هوا‌شناسی بارش‌ برف تا ساعت ۱۷ بعد از ظهر امروز ادامه دارد، افزود: از بعد از‌ظهر با افزایش ترافیک به سمت مرکز کشور با توجه به تعطیلات چند روز گذشته مواجه می‌شویم. اکنون برخی محور‌های همدان منتهی به تهران به آرامی این ترافیک را تجربه می‌کند. شاید در ساعات ظهر محور‌های منتهی به این شهر از سمت همدان پر‌ترافیک شود.

وی اظهار داشت: از همه رانندگان انتظار داریم قبل از سفر از نبود نقص ایمنی در خودرو‌ی خود مطمئن شوند و اگر نقصی وجود دارد حتما قبل از شروع سفر آن را برطرف کنند تا در بین مسیر با متوقف شدن خودرو مشکلات بعدی را برای پلیس و سایر رانندگان ایجاد نکنند.

رئیس پلیس راه استان همدان افزود: در صورتی که به هر دلیل در جاده‌های نیمه‌برفی همدان راننده‌ای با نقص فنی خودرو مواجه شد با رعایت حق تقدم سایر رانندگان و بدون عجله خودروی‌ خود را به انتهایی‌ترین بخش جاده، در سمت راست هدایت و متوقف کند تا امداد خودرو کمک‌های لازم را به راننده ارئه دهد.

عزیزی ابراز کرد: به دلیل برودت هوا در جاده، راننده یا سرنشینان خودرو نباید خودروی خود را ترک کنند و در کنار جاده بایستند چراکه خطرات زیادی را برای سایر رانندگان ایجاد می‌کند. در نخستین فرصت هم بعد از متوقف کردن خودروی خود در نقطه‌ای بدون حادثه در منتهی‌الیه سمت راست جاده از نیرو‌های امدادی یا پلیس تقاضای کمک کنند.

وی گفت: اگر در جاده کولاک یا بارش برف شدت دارد راننده ملزم است ضمن رعایت سرعت مطمئنه زنجیر چرخ استفاده کند در غیر این صورت پلیس به هیچ عنوان اجازه حرکت خودرو‌ها را بدون زنجیر چرخ برای افزایش ایمنی سایر رانندگان نمی‌دهد و حتی شاید مجبور به باز‌گرداندن راننده به مبدا برای تامین زنجیر چرخ هم شود.

انتهای پیام/ ت

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

خروج بخش قابل توجهی از سیر همدان به علت نبود صنایع فرآوری

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سیر تولیدی به علت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.