خانه | استانها | بیش از ۵۴ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان فعال است- اخبار استانها – اخبار تسنیم

بیش از ۵۴ شرکت دانش‌بنیان در استان همدان فعال است- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش سيز و بيز | پورتال جامع شهرستانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، مجید کزازی ظهر امروز در شست خبری با اصحاب رسانه، از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی و روند ساخت پروژه در دست احداث ساختمان اصلی پارک در نزدیکی فرودگاه همدان خبر داد و اظهار داشت: فاز اول این سایت با زیربنای ۶ هزار متر مربع تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: اعتبار سالانه تعمیر و تجهیز تخصیص‌یافته به ساخت این ساختمان ۳۰۰ میلیون تومان بود که امسال علاوه بر آن یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دیگر برای تجهیز و محوطه‌سازی این ساختمان تخصیص یافته است.

رئیس پارک علم و فناوری همدان بخش‌های این ساختمان راشامل بخش‌های اداری، ستادی، نمایشگاه دائمی، موتورخانه و ۴۳ فضای استیجاری به منظور استقرار مجموعه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد دانست و عنوان کرد: مجموع پروژه نخست و دوم احداث ساختمان اصلی پارک علم و فناوری دارای ۶۹ واحداست که شامل ۱۹ واحد ستادی، هفت واحد خدماتی و ۴۳ واحد استیجاری است.

کزازی ابراز کرد: ۶ فضا برای ایجاد کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و برپایی نمایشگاه دائمی دستاوردهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان با مساحتی بالغ بر ۴۵۰ متر مربع در مرحله تکمیل فاز نخست ساختمان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه هم اکنون دارای پنج مرکز رشد مستقل، پنج مرکز نوآوری و پنج کانون شکوفایی هستیم، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶۵ واحد فناور مستقر و بیش از ۵۴ شرکت دانش بنیان در استان همدان وجود دارد که از این تعداد ۲۷ واحد در پارک مستقر هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان به مجموعه فروش ارزی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: مجموع فروش این واحدها ۲ میلیون دلار بوده است.

کزازی تصریح کرد: دو هزار نفر در مجموعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان زیر پوشش مدیریت پارک بوده و به صورت تمام وقت و پاره وقت در مجموعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان ما مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه امسال تسهیلاتی را از صندوق‌های خارج از پارک گرفتیم، ابراز کرد: بیش از ۱۳۰ میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی گرفته شده اما رقم بیشتری پرداخت شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با بیان اینکه برای حمایت از واحدهای فناور در سال ۹۷ بیش از ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات مصوب کردیم، تصریح کرد: حدود ۳۸۰ میلیون تومان از این تسهیلات دریافت و مابقی هم به زودی دریافت می‌شود.

کزازی با بیان اینکه درآمدهای امسال پارک بیش از ۳۸۰ میلیون تومان بوده است، اظهار داشت: این درآمد از راه کرایه واحدهای فناور، سود سپرده که در اختیار داریم و نظارت بر طرح‌ها به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه برای سال ۹۷، سه میلیارد تومان اعتبار عمرانی و دو میلیارد تومان اعتبار متوازن گرفتیم، ابراز کرد: خوشبختانه استانداری همدان همکاری خوبی با پارک علم و فناوری داشته است.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با تاکید بر اینکه به واحدهای فناوری خدمات بازاریابی هم ارائه می‌دهیم، گفت: در این راستا تا کنون چهار جلسه با سرمایه‌گذاران برپا کرده‌ایم.

کزازی در بخش دیگری از سخنانش از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌ها خبر داد و افزود: این واحدها در دو نمایشگاه استانی و ۱۲ نمایشگاه ملی شرکت کرده و کالاهایشان را ارائه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: ۳۴ شرکت دانش بنیان و فناور در نمایشگاه‌های استانی ۳۵ شرکت دانش بنیان و فناور در نمایشگاه‌های ملی شرکت کرده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان بخاطر مشکلات ارزی در نمایشگاه‌های خارج از کشور حضور نیافته‌اند، گفت: پارک در خصوص حضور در نمایشگاه‌های خارجی حاضر به همکاری است اما نیازمند همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری هستیم.

کزازی تصریح کرد: علاوه بر حمایت‌های خود از واحدهای فناور، از محل منابعی مانند بانک ملی و برخی صندوق‌ها در خارج از کشور نیز مبالغی را در اختیار واحدهای فناور قرار می‌دهیم.

وی افزود: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از منابع بیرونی اخذ و در اختیار واحدهای فناور قرار گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان گفت: در سال ۹۷ عناوین متفاوتی در زمینه فناوران برتر داشتیم که به گونه‌ای که پنج واحد فناوری استان جزو ۱۰ واحد برتر استان بوده‌اند.

کزازی با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از چهار مورد از واحدهای فناور تبدیل به دانش‌بنیان شده‌اند، ابراز کرد: بیش از ۵۲ تا شرکت دانش بنیان داریم که امسال چهار شرکت به تعداد آن افزوده شده است.

وی به اهمیت بازاریابی در تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: شرکتی که در پارک مستقر می‌شود نخست به او مشاوره های لازم داده میشود تا رقبای خود را بشناسد و متناسب با نیاز بازار کالاهای خود را تولید کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان به اهمیت حضور در نمایشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: نمایشگاه ها محلی برای جذب سرمایه‌گذار است. یکی از شرکت‌ها با حضور در نمایشگاه تهران موفق به عقد قرارداد ۷۶۰ میلیون تومانی شده است.

کزازی با بیان اینکه محصولات تولیدی شرکت‌ها نباید مشابه داخلی داشته باشد، اظهار داشت: اما مهندسی معکوس را می‌پذیریم و می‌توان مشابه محصولات خارجی را در داخل تولید کرد.

انتهای پیام/ ت

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

همچنین ببینید

خروج بخش قابل توجهی از سیر همدان به علت نبود صنایع فرآوری

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سیر تولیدی به علت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.