خانه | اجتماعی | جامعه و حوادث | پیش بینی ۷ میلیارد تومان برای کنارگذر رزن و کریدور شمال همدان

پیش بینی ۷ میلیارد تومان برای کنارگذر رزن و کریدور شمال همدان

فرماندار رزن گفت: بیش از ۷ میلیارد تومان اعتبار برای دو پروژه کنارگذر رزن و کریدور شمال استان همدان در سال جاری پیش‌بینی شده است.

به گزارش سیزوبیز به نقل از فارس، سید رضا سلامتی در جلسه بررسی مشکلات ساخت کریدور شمال استان و کنارگذر شهر رزن با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت کریدور شمال استان از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اظهار کرد: این پروژه به طول ۸۱ کیلومتر مسیر سه‌راهی اصله تا شهر قروه درجزین، شهر قروه درجزین تا شهر رزن، شهر رزن تا شهر دمق و از دمق تا اورقین کبودراهنگ را چهارخطه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از ۸۱ کیلومتر این پروژه ۲۱ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است افزود: ۶۱ کیلومتر از این پروژه در شهرستان رزن و ۲۲ کیلومتر دیگر خارج از شهرستان رزن است.

فرماندار رزن یکی از مهمترین مشکلات تکمیل این پروژه تملک زمین‌های محدوده رزن به دمق عنوان کرد و گفت: قطعه آخر مسیر رزن به دمق به طول هفت کیلومتر نیازمند تملک برای اجرای پروژه است.

سلامتی خاطرن شانکرد: با تلاش های نماینده مردم رزن در مجلس بیش از ۷ میلیارد تومان اعتبار  در قالب اوراق برای دو پروژه کنارگذر شهر رزن و کریدور شمال پیش‌بینی شده که با تخصیص این اعتبار تا حد زیادی مشکل پروژه حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تملک اراضی مسیر کریدور شمال استان و کنارگذر شهر رزن نیاز است افزود: ۸۱ قطعه زمین در محدود روستای خمیگان واقع شده که باید کارشناسی و تملک شود.

فرماندار رزن با بیان اینکه کنارگذر شهر رزن به طول ۹ کیلومتر است که سه کیلومتر از آن حد فاصل پلیس راه تا روستای ورقستان آسفالت شده است افزود: در ۶ کیلومتر از این پروژه پیمانکار فعال است.

وی ادامه داد: در این پروژه نیز با مشکل تملک زمین مواجه هستیم.

سلامتی گفت: پروژه کنارگذر شهر رزن و کریدور شمال استان دو پروژه مهم شهرستان رزن است که تکمیل این دو پروژه نقش بسزایی در پیشرفت شهرستان رزن خواهد داشت.

همچنین ببینید

جشن و شادمانی همدانی‌ها در شب نیمه شعبان

نیمه شعبان می‌آید و ما در تقویم انتظار منتظر بهار ظهوریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.