خانه | اجتماعی | جامعه و حوادث | پیش بینی ۷ میلیارد تومان برای کنارگذر رزن و کریدور شمال همدان

پیش بینی ۷ میلیارد تومان برای کنارگذر رزن و کریدور شمال همدان

فرماندار رزن گفت: بیش از ۷ میلیارد تومان اعتبار برای دو پروژه کنارگذر رزن و کریدور شمال استان همدان در سال جاری پیش‌بینی شده است.

به گزارش سیزوبیز به نقل از فارس، سید رضا سلامتی در جلسه بررسی مشکلات ساخت کریدور شمال استان و کنارگذر شهر رزن با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت کریدور شمال استان از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اظهار کرد: این پروژه به طول ۸۱ کیلومتر مسیر سه‌راهی اصله تا شهر قروه درجزین، شهر قروه درجزین تا شهر رزن، شهر رزن تا شهر دمق و از دمق تا اورقین کبودراهنگ را چهارخطه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از ۸۱ کیلومتر این پروژه ۲۱ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است افزود: ۶۱ کیلومتر از این پروژه در شهرستان رزن و ۲۲ کیلومتر دیگر خارج از شهرستان رزن است.

فرماندار رزن یکی از مهمترین مشکلات تکمیل این پروژه تملک زمین‌های محدوده رزن به دمق عنوان کرد و گفت: قطعه آخر مسیر رزن به دمق به طول هفت کیلومتر نیازمند تملک برای اجرای پروژه است.

سلامتی خاطرن شانکرد: با تلاش های نماینده مردم رزن در مجلس بیش از ۷ میلیارد تومان اعتبار  در قالب اوراق برای دو پروژه کنارگذر شهر رزن و کریدور شمال پیش‌بینی شده که با تخصیص این اعتبار تا حد زیادی مشکل پروژه حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تملک اراضی مسیر کریدور شمال استان و کنارگذر شهر رزن نیاز است افزود: ۸۱ قطعه زمین در محدود روستای خمیگان واقع شده که باید کارشناسی و تملک شود.

فرماندار رزن با بیان اینکه کنارگذر شهر رزن به طول ۹ کیلومتر است که سه کیلومتر از آن حد فاصل پلیس راه تا روستای ورقستان آسفالت شده است افزود: در ۶ کیلومتر از این پروژه پیمانکار فعال است.

وی ادامه داد: در این پروژه نیز با مشکل تملک زمین مواجه هستیم.

سلامتی گفت: پروژه کنارگذر شهر رزن و کریدور شمال استان دو پروژه مهم شهرستان رزن است که تکمیل این دو پروژه نقش بسزایی در پیشرفت شهرستان رزن خواهد داشت.

همچنین ببینید

جانشین قرارگاه پدافند زیستی استان همدان منصوب شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع) همدان، بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.